Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Poříčí odešlo ze hřiště s ostudou

STŘEDNÍ ČECHY -Ve druhé jarní kapitole fotbalové I. B třídy přivítal nováček a čtvrtý celek soutěže SK Posázavan Poříčí nad Sázavou lídra tabulky čáslavské béčko. Hráči Sokola Nespeky zajížděli na hřiště Paběnic.

3.4.2007

Poříčí vypráskala Čáslav osmi góly. S hostujícím Bedřichem Francem (vlevo) svedl souboj i Tomáš Naňák.Foto: Lukáš Suchý

POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU 0
ČÁSLAV B 8

V utkání dvou mužstev ze špičky tabulky se zrodil nečekaný debakl pro domácí Poříčí. V úvodu prvního poločasu byla hra vyrovnaná. Domácí si vypracovali jednu šanci, když se Cháb po přihrávce Šimáčka ocitl sám před brankářem, který ho však vychytal. Poté již vládli na hřišti hosté a ve 31. minutě se utěšenou střelou Vondry z dvaceti metrů ujali vedení. Další sóla Sedláčka a Zachariáše ještě brankou neskončily, ale ve 42. minutě se již hosté radovali, když Zachariáš využil závaru po rohu – 0:2.
Do druhé půle vstoupili domácí s chutí zvrátit výsledek, ale Čáslav jim brzy animo zchladila, když Zachariáš ve 49. minutě z dvaceti metrů přehodil Kumštu – 0:3. Branka Poříčské dostala do kolen a během dalších dvanácti minut inkasovali čtyři branky. Domácí byli na ručník. Poslední hřebíček do poříčské rakve přidal po sóle střídající Matoušek. V závěru zápasu již hosté domácí šetřili a na druhé straně pohrdl snížením debaklu Petr Naňák.
František Pohunek, trenér Poříčí: „Soupeř byl o dvě třídy lepší. Neběhali jsme a podali jsme velmi špatný, až ostudný výkon. Vůbec to nechápu a jsem z těžké porážky strašně zklamaný. Soupeř vyhrál zaslouženě a ve druhé půli si s námi dělal, co chtěl.“

Branky: Zachariáš 3, Vondra, Brudný, Matoušek, Jan Holík, Sedláček. Rozhodčí: Choleva. ŽK: Kovář, Mrázek – Franc. Diváků: 131. Poločas: 0:2. Poříčí: Kumšta – Novotný, Kovář, T. Naňák, Vojta – Cháb, Šimáček (73. P. Naňák), Šrom, J. Pohunek – Mrázek, Stibůrek.
3.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Do volební místnosti ve Struhařově přišlo za páteční den mnoho voličů.
15

Volit chodí struhařovští i před návštěvou hospody

Ve vlašimském gymnáziu volili lidé v rámci okrsku 7 a 10.
27

Více mladých chodí k volbám ve Vlašimi

Za volební lístek hnutí dostanou pivo zdarma

Domašín - V domašínské hospůdce pojali volby netradičně. Ti, kteří donesou volební lístek hnutí ANO, dostanou jedno pivo zdarma. "Někdo rozdává koblihy, já zase pivo," řekl majitel domašínské hospody. Toho využil i jeden z voličů, který v pátek 20. října do hospody v Domašíně dorazil přímo z volební místnosti, která sídlí v blízké hasičské zbrojnici. Zde volí vlašimští za volební okrsek číslo 11.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

OBRAZEM: První volební den na Benešovsku

Benešovsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností na Benešovsku z prvního dne.

Okresní kluby vyprodukovaly i republikové medailisty

Benešovsko – Šachy neboli šach (z perského šáh, panovník) jsou desková hra pro dva hráče, v soutěžní podobě jsou považovaná i za odvětví sportu. Moderní forma vznikla v 15. století v jižní Evropě úpravou perské šachové hry šatrandž, následníka staré indické hry čaturanga. Šachová hra je ale v Evropě známá už nejméně od 6. století.