Slavie Jesenice – Poříčí nad Sázavou 2:2

Úvod zápasu vyzněl pro hosty. Ve 4. minutě se po kolmici Braného řítil Šimáček na brankáře Ropického, který vyběhl a střelu zastavil metr za hranicí šestnáctky rukou. Rozhodčí Tichá sice nařídila trestný kop, ale brankáři neudělila ani žlutou kartu. „Neudělal to úmyslně,“ vysvětlila rozhodčí, proč neudělila brankáři žádný kartónek. Z trestného kopu nastřelil R. Říha zeď. Hosté se přeci jen radovali první. V 9. minutě poslal míč z trestného kopu M. Stibůrek do šestnáctky a brankář Ropický si balón srazil do vlastní sítě. Domácí po čtvrthodině převzali iniciativu a Platila ohrožovali hlavně ze střední vzdálenosti. Hocek a Kratochvíl pálili nad, Benešovy dvě dělovky vyškrábl Platil na roh, který vykopl nohou i nájezd Kadlece a čaroval proti střelám Gregora a Petráše. Gólman Poříčí nestačil jen tečovanou střelu Kratochvíla z hranice šestnáctky ve 33. minutě. Hosté zahrozili jen únikem Trpišovského zakončeným z úhlu vedle.

Po přestávce začali opět lépe hosté. Po úniku Trpišovského, vyrazil brankář Rpopický reflexivně hlavičku R. Říhy na tyč a po křížné přihrávce M. Stibůrka netrefil z rohu malého vápna poloprázdnou branku Jelínek. V 59. minutě přišel nejhezčí moment zápasu. Brankář Poříčí Platil vykopl míč, který po větru přelétl na polovinu domácích, přeskočil špatně vyběhnutého Ropického a skončil v síti. Málo vídaný moment dostal hosty do vedení. Jenže za pět minut se prosadil v šestnáctce Hocek a křížnou střelou stav srovnal. Až do konce zápasu se hrál otevřený fotbal, domácí měli více šancí, ale Kadlece a Kratochvíla vychytal Platil, Valeš hlavičkoval nad a Kratochvíl z hranice penalty přestřelil, na druhé straně jen střelu mladého Limona pokryl Ropický a hlavička Trpišovského v záklonu skončila mimo brankové tyče.

„Čtyřikrát jsem chytal za áčko, neprohráli jsme a udělali osm bodů. Navíc se mi povedlo dát gól přes celé hřiště,“ byl po právu spokojený brankář a zároveň předseda klubu SK Posázavan Poříčí nad Sázavou Jaroslav Platil, nejlepší hráč na hřišti.

Branky: 33. Kratochvíl, 64. Hocek – 9. M. Stibůrek, 59. Platil. Rozhodčí: Tichá. Bez karet. Diváci: 50. Poločas: 1:1.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Platil – Braný, Šrom, Breburda, Malý – Jelínek, R. Říha, Šimáček, M. Stibůrek – Trpišovský, Starec ml. (58. Limon).