Poříčí nad Sáz. – Kostelec u Křížků 1:4

V prvním poločase se hrála vyrovnaná partie se šancemi na obou stranách. Hosté zahrozili centrem Kaiševa, který vykopl na poslední chvíli Kumšta, domácí kontrovali střelou Kupšy zblízka do bývalého brankáře Poříčí Detka. Ve 13. minutě zahrával Kupša roh a R. Říha hlavou s pomocí obránce dostal domácí do vedení. Hosté ale nelenili a ohrožovali Kumštu střelami z dálky nebo po standardních situacích, ale hlavička Valtra a rána Dixy šly vedle a bombu Kaiševa vyrazil Kumšta. Ve 24. minutě již ale nestačil na střelu Dixy z hranice šestnáctky po rohovém kopu. Do konce poločasu ještě Trpišovský nevyzrál na Detka a na druhé straně střelu Dixy do prázdné branky vykopl Sysel.

Po přestávce začali domácí lépe, ale jen Trpišovský ohrozil Detka. A tak udeřilo na druhé straně, Šafránek se otočil okolo Sysla a z hranice šestnáctky se trefil přímo k tyči. Domácí se hnali za vyrovnáním a hosté hrozili z brejků (Holeček a dvakrát Štěpán). Rozhodující okamžik přišel v 73. minutě. Šimáček dlouhým pasem našel Kupšu, ten z první poslal míč na malé vápno a nabíhající M. Říha napálil břevno. Naopak hosté byli na druhé straně přesnější po rohu a hlavičce Kaiševa vsítili třetí gól a bylo rozhodnuto. V závěru ještě, pro domácí krutou porážku zvýraznil střelou z šestnáctky k tyči Tesařík.

Trenér Poříčí Roman Filip byl po utkání zklamaný, ale hráče nehanil. „Zápas byl hodně kvalitní z obou stran a divákům se musel líbit. Na šance bylo utkání vyrovnané, ale produktivita hostů byla excelentní a z každé příležitosti, když jsme měli hlušší místa, nás potrestali. My jsme naopak hlavně v první půli neproměnili tři šance a za stavu 1:2 trefili břevno, což rozhodlo. Klukům ale nemám co vyčíst, odehráli jsme asi nejlepší utkání na jaře a vysoká porážka neodpovídá dění na hřišti,“ smutnil kouč a gratuloval: „Chtěl bych pogratulovat hostům, kteří se výhrou velmi přiblížili postupu.“

Branky: 13. R. Říha – 24. Dixa, 51. Šafránek, 80. Kaišev, 90. Tesařík. Rozhodčí: Voldán. ŽK: Vaník, Sysel – Štáf, Štěpán. Diváci: 60. Poločas: 1:1.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Kumšta – Breburda, Šrom, Sysel, Anděl (46. M. Stibůrek) – Kupša, Šimáček, Vaník (84. Jelínek), R. Říha – M. Říha, Trpišovský.