Poříčí nad Sázavou – Ratboř 3:1

Jediné pozitivum poříčské hry byly úvody poločasů, kdy vstřelili domácí všechny góly. Jinak jejich hra postrádala většinu fotbalových atributů. Poslední celek soutěže byl fotbalovější a Poříčští můžou děkovat jen paní Štěstěně a novému brankáři Fraňkovi, že inkasovali jen jednou.

Již ve 2. minutě se výkopu brankáře Fraňka dostal k míči Šimáček a než stačil na hranici šestnáctky vystřelit ukopl mu míč obránce hostů tak nešťastně, že skončil u pravé tyče. O chvíli později vyprášil Filip rukavice brankáři po patičce Šimáčka. Po čtvrt hodině se Šimáček prosadil po rohu na zadní tyči a získal domácím dvougólový náskok. To bylo z domácí strany na dlouho vše. Hru ovládli hosté, dobře kombinovali a dostávali se do šancí, ale Chábera dvakrát pálil mimo a Blahníka vychytal Franěk.

Ihned po přestávce se prosadil důrazem a s pomocí tyče Trpišovský. Třetí gól měl přinést klid na domácí kopačky, ale to se nestalo. Hosté po chybné „malé domů“ Sysla snížili Brtníkem a měli i další šance, ale Švarcův trestný kop vyrazil Franěk a poradil si i s dorážkou Chábery, Gembiczki trefil z trestného kopu břevno a míč uklidil z brankové čáry M. Stibůrek na roh. Domácí spoléhali na sporadické brejky a jen R. Říha po centru Filipa mohl pohnout stavem, ale gólman Lebeda byl proti. A tak se Poříčí protrápilo k výhře.

Poříčský hrající trenér Roman Filip byl po zápase spokojený jen s výhrou. „Máme sice tři body, ale jinak hra nebyla dobré úrovně. Soupeř byl fotbalovější, ale štěstí stálo při nás a na tři góly stačili hosté naštěstí reagovat jen jednou. V závěru jsme sice ještě nějaké šance měli, ale výsledek předčil naši hru. Trápíme se herně. Celkově to byla spíše kopaná, také kvůli terénu, který byl nevalné úrovně. Snad se naše hra může jen zlepšovat,“ věří kouč a pochválil nového brankáře Michala Fraňka: „Podal solidní výkon, pár standardek vyřešil dobře, nevypadávalo mu to a v momentech, kdy se lámal zápas nás podržel.“

Branky: 2. vlastní, 15. Šimáček, 47. Trpišovský – 52. Brtník. Rozhodčí: Salač. ŽK: Vaník – Chábera. Diváci: 70. Poločas: 2:0.

Poříčí nad Sázavou: Franěk – Sysel (71. Anděl), Šrom, Vaník, Tůma – R. Říha, M. Říha, Trpišovský, Kupša (62. M. Stibůrek) – Filip (90. Jelínek), Šimáček.