Ratboř – Poříčí nad Sázavou 3:3

Do zápasu vstoupili hosté vlažně a byli za to domácími v 7. minutě nadvakrát Brtníkem po centru a v 19. minutě Dembinského křižnou ranou dvakrát potrestáni. Poté se probudili, převzali iniciativu, ale Filip z trestného kopu nastřelil tyč, Andělovu ránu vyrazil gólman Míšek a dorážku poslal Říha vedle branky, Šimáčkovu ránu z dálky gólman vyboxoval. V největší šanci nepřekonal osamocený Filip vyběhnuvšího brankáře. Domácí brejky obrana Poříčí uhasila.

Do druhé půle vlétli hosté jako uragán. Ve 47. minutě Sysel po trestném kopu Filipa snížil a za čtyři minuty Šimáček po kolmici Filipa vyrovnal. Jenže v 58. minutě prostřelil Dembinský Taškeho a opět dostal domácí do vedení. Poříčí, ale nechtělo zůstat bez bodů, tlačilo a v 70. minutě po trestném kopu Sysla vyraženém brankářem dorazil míč do sítě Kovář. Za čtyři minuty musel pod sprchy domácí Socha po druhé žluté kartě, ale hosté přesilovku nevyužili. Závěrečná čtvrthodina byla hektická, obě mužstva mohla rozhodnout, ale Říhovu střelu na zadní tyči vyrazil brankář do obránce a posléze se balón otřel o tyč, na druhé straně střelu Dembinského Taške vyrazil.

„Začátek z naší strany nebyl dobrý a než jsme se rozkoukali, tak jsme prohrávali 0:2. Na hřiště jsme vlezli vlažně, bez důrazu a po individuálních chybách soupeři darovali dva góly. Poté se naše hra zlepšila, začali jsme se dostávat do šancí, ale bohužel jsme do poločasu žádnou nevyužili. Druhá půle byla z naší strany opakem první. Soupeře jsme do ničeho nepustili, začali jsme hrát fotbal a rychlými dvěma góly jsme se dostali do zápasu. Jenže po hloupé chybě nám domácí opět utekli. Nakonec se nám podařilo alespoň vyrovnat. Dva body jsme ztratili, protože soupeř byl k poražení. Je pozitivní, že jsme zatím neprohráli a cením si, že jsme se dokázali po obdržených brankách dostat zpátky do zápasu. Když se vyvarujeme chyb, kterých je na můj vkus stále dost, pak můžeme hrát vyrovnané partie s celou špičkou,“ dodal k zápasu hrající trenér Poříčí Roman Filip.

Branky: 19. a 58. Dembinský, 7. Brtník – 47. Sysel, 52. Šimáček, 70. Kovář. Rozhodčí: Vočka. ŽK: 4:3. ČK: Sova (R). Diváci: 30. Poločas: 2:0.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Taške - Vojta (62. Kupša), Kovář, Sysel, Naňák - Říha, Šrom, Anděl, J. Stibůrek - Filip, Šimáček.