Padesátiletý Miroslav Beran Poříčí podržel

Březnice /FOTOGALERIE/ - Ani na sedmý pokus se Poříčí nad Sázavou ve fotbalové I. B třídě, skupiny E, nedočkalo výhry, když v Březnici remizovalo.

6.6.2010

Nestárnoucí Miroslav Beran podal v brance Poříčí v Březnici výborný výkon a měl na remíze 1:1 velký podíl. Foto: Foto: Ivan Vondrák

Březnice – Poříčí nad Sázavou 1:1

Do branky Poříčí nastoupil padesátiletý Miroslav Beran a ukázal, že nic ze svého řemesla neztratil a hosty v zápase podržel. V prvním poločase měli více ze hry domácí, ale hlavička Faitla, střela Žida a loženka Jindřicha se do branky nevešly a dlouhé auty Cvrka obrana Poříčí i s obtížemi odvrátila. Březnice se přeci jen ujala vedení, když si za obranu zaběhl po kolmici Motejzík a podél vyběhnuvšího Berana otevřel skóre. Hosté podnikali nebezpečné brejky, ale finální přihrávka jim scházela.

Po přestávce hosté více otevřeli hru, podnikali rychlé akce a v 51. minutě se dočkali vyrovnání, když se po centru Vojty prosadil Houda. Poté se začala hrát otevřená hra se šancemi na obou stranách. Největší měli domácí v 61. minutě, ale Žid z penalty napálil míč do břevna. Stejný hráč se o chvíli později řítil sám na Berana, ale ten balón vyrazil na roh. Hosté mohli také z mnoha brejků skórovat, ale osamocený Houda dvakrát nepřekonal Vaněčka a lob Vojty vytáhl brankář s obtížemi na roh.

Branky: 27. Motejzík – 51. Houda. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas: 1:0.

Poříčí nad Sázavou: Beran - Vojta, Kovář, Sysel, Naňák - J. Stibůrek, Šimáček, Anděl, Pavlečko (46. Říha) - Filip (46. Kupša), Houda (88. Jelínek).

V dalším zápase přivítá Poříčí nad Sázavou v místním derby s Nespeky již v PÁTEK 11. června od 19 hodin.

6.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Ani Luboš Balata (u míče) neodvrátil porážku Benešova 1:2 v Jirnech.

Benešov na závěr podzimu padl v Jirnech

Všechny ženy bez rozdílu věku si užívaly relaxační dopoledne.
10

OBRAZEM: Za hvězdy byly ženy díky Hvězdičce

OBRAZEM: Svátečního pochodu přes Blaníky se zúčastnili děti, dospělí i pejsci

Krasovice - Nejen přes bájemi opředenou horu Velký Blaník, ale také přes jeho menšího souputníka přešli 17. listopadu účastníci turistického pochodu s názvem Sváteční pochod přes Blaníky. Pořadatelé start zahájili mezi 10. a 12. hodinou od Domu přírody Blaník u Krasovic, kam dorazili jak malí účastníci, tak dospělí v doprovodu svých mazlíčků, pejsků. Kontrolní body výšlapu, který měl přibližně 15 kilometrů, byly pochopitelně připraveny právě na vrcholcích obou Blaníků. Každý účastník po zdolání trasy obdržel za třicetikorunové startovné malé občerstvení a pamětní placku.

Hokejové derby mezi Rytíři a Lvy je nastartováno

Vlašim – Na co se všichni okresní fanoušci ledního hokeje těší, je vždy derby mezi Vlašimí a Benešovem. První v sezoně krajské ligy vypukne v sobotu 18. listopadu od 17:30 na vlašimském stadionu Na Lukách. Atmosféra je vždy parádní, zvláště pod Blaníkem v nové aréně, je vždy plno a více, jak 1200 lidí se kvůli bezpečnosti do haly nevejde. Takže nenechávejte příchod na poslední chvíli. Sedne si jen prvních 700. Poslední dvě sezony praskal stadion v parádní atmosféře ve švech.