Poříčí nad Sázavou – Petrovice 2:2

V prvním poločase měli více ze hry domácí, což přetavili ve dvě branky. V 19. minutě rozvlnil síť Houda technickou střelou Houdy z hranice šestnáctky po narážečce s Filipem. O chvíli později zvýšil z penalty Filip, když velkou zásluhu na pokutovém kopu měl Vaník, kterého ránu vyrazil gólman a sám poříčský kapitán byl při dorážce faulován. Další šanci Filipa po přihrávce Šimáčka vyrazil brankář na roh, Filip a Houda pálili nad. Stejně se vedlo na druhé straně Stejskalovi a Brunclíkovi.

Chvíli po přestávce mohl definitivně rozhodnout Houda po přihrávce Filipa, ale gólman Hejl vyrazil míč na roh. Po hodině hry převzali iniciativu hosté, přitlačili domácí na jejich polovinu. Hlavním motorem akcí byl Brunclík, který dvakrát mířil nad a po rohu jeho střelu vyrazil J. Stibůrek na brankové čáře. V 71. minutě ale vysunul O. Štemberka a ten podél Detka snížil na 2:1. V honu hostů za vyrovnám mohli domácí vstřelit třetí gól, ale Kupša a Šimáček ztroskotali na brankáři Hejlovi. Když už se zdálo, že zápas domácí vyhrají, dostal se v nastavení míč po dlouhém nákopu a prodloužení hlavou ke Kiliánovi a ten s pomocí břevna vyrovnal.

„Petrovice byly nejlepším soupeřem, který u nás na jaře hrál. Věděli jsme, že ve svém středu mají několik individualit, který umějí rozhodovat zápasy, takže jsme na ně připravili taktiku. V první půli se nám to dařilo a dostali jsme se do dvoubrankového vedení, když první gól zařídil Ondra Houda po narážečce s Romanem Filipem. Druhý gól jsme dali z penalty, na které měl velkou zásluhu Milan Vaník. Ve druhé půli jsme neproměnili tři loženky a hosté, kteří se ve druhém poločase zlepšili, se dostali se do gólového kontaktu. Nejhorší, co se mohlo stát, přišlo z posledního útoku, ze kterého Petrovice vyrovnaly. Soupeř si ale remízu zasloužil a body jsou rozděleny spravedlivě,“ sympaticky dodal trenér Poříčí Václav Skiba.

Branky: 19. Houda, 23. Filip (z PK) – 71. O. Štemberk, 90 (+ 1) Kilián. Rozhodčí: Salač. ŽK: 4:2. Diváci: 73. Poločas: 2:0.

Poříčí nad Sázavou: Detko – J. Stibůrek, Kovář, Naňák, Vojta – Říha, Vaník, Houda, Pavlečko (67. Kupša) – Šimáček, Filip.