Poříčí nad Sázavou – Měchenice 4:0

I třetí zápas doma na jaře Poříčí zvládlo. V prvním poločase se nehrála moc pěkná kopaná, přesto diváci viděli dvě branky. Ve 12. minutě se krásně trefil kanonýr Filip křižnou střelou po autu Houdy, druhý gól a první v Poříčí, přidal v 36. minutě Pavlečko po narážečce se Šimáčkem. Další šance Filipa, Šimáčka a Říhy zůstaly nevyužity. Hosté zahrozili jen trestným kopem Dleska a závarem.

Ihned po přestávce zvýšil Šimáček prsama na 3:0 po centru Naňáka. Gól domácí nastartoval, hosté odpadli a Poříčí si vypracovalo řadu šancí, ale Houda, Filip, Kupša a Šimáček netrefili branku z vyložených pozic, Filip zakončil sólo do brankáře, podruhé skončil nájezd na boční síti, Kupša nezpracoval míč před prázdnou brankou, stejný hráč, osamocený na penaltě, trefil gólmana a Šimáček hlavičkoval po rohu Filipa nad. Zmar dokonal Pavlečko, který po biliárové kombinaci Šimáček – Houda, Filip, netrefil prázdnou branku. A tak jediným, kdo v závěru rozvlnil síť, byl v 85. minutě Šimáček po přihrávce Houdy. Hosté zahrozili jen Matouškem, který však trefil z bezprostřední blízkosti Detka.

„Bylo to asi nejhorší mužstvo proti kterému jsme hráli. V první půli jsme se soupeři přizpůsobili, málo kombinovali, hodně nakopávali míče, hráli bez pohybu a zájmu. Do druhé půle jsme udělali dvě změny a hra se rázem zlepšila. Začali jsme se lépe pohybovat, zlepšili přihrávky a vypracovali si šance na pět zápasů, ale trestuhodně jsme je Filipem, Kupšou a Pavlečkem zahodili. Nakonec jsme zvítězili 4:0, takže jsem spokojený. Mrzí mě jen zranění kapitána Milana Vaníka a uvidíme, kdy se dá do pořádku,“ našel kaňku na výhře trenér Poříčí Václav Skiba.

Branky: 46. a 85. Šimáček, 12. Filip, 36. Pavlečko. Rozhodčí: Klečka. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 2:0.

Poříčí nad Sázavou: Detko – J. Vojta (46. J. Stibůrek), Vaník (56. Sysel), Kovář, Naňák – Říha (46. Kupša), Anděl, Houda, Pavlečko – Šimáček, Filip.