Poříčí n. S. – Kostelec u Křížků 3:4


Domácí vstoupili do zápasu s aspirantem na postup aktivně. První Filipovu střelu ještě brankář Loffler kryl, ale ve 4. minutě již Filip po trestném kopu ze strany gólmana přelstil – 1:0. Další střely Filipa a Kupši zůstaly nevyužity. Hosté se dostali k první vážnější střele až v 18. minutě, ale Beran Dixu vychytal. O chvíli později vysunul Říha na druhé straně Kupšu, který po sóle přehodil Lofflera – 2:0. Hosté byli překvapeni z vývoje a pozorně bránící domácí obrana je do ničeho nepouštěla. Když už chyboval J. Stibůrek, tak svou chybu v šestnáctce skluzem vyřešil. Filip po přihrávce Šimáčka kontroval střelou nad. Hosté se přeci jen dočkali snížení, když se v 36. minutě dostal k odraženému míči Dixa a poslal jej z voleje do Beranovy šibenice – 2:1. V závěru poločasu mohl zvýšit M. Stibůrek, ale sólo gólman Loffler chytil.

Po přestávce přebrali iniciativu hosté, ale Holeček a Klíma mířili vedle a Dixu zastavil na poslední chvíli Kovář. Kanonýr Kostelce se však v 61. minutě prosadil, když po vybídnutí Klímou překonal Berana – 2:2. Domácí podnikali nebezpečné brejky a při jednom zahrál Kučera „malou domů“ Lofflerovi, který míč chytil. Rozhodčí nařídil nepřímý kop, Naňákovu střelu ještě hráči vyrazili, ale na dorážku M. Stibůrka již nestačili – 3:2. Paní Štěstěna se ale přeci jen přiklonila v závěru na stranu hostů, kteří výsledkově tahali stále za kratší konec. V 80. minutě vyrovnal po odraženém míči z hranice šestnáctky Bidelnica. V 88. minutě se Bidelnica převalil přes Berana, rozhodčí ukázal na penaltový puntík a Dixa završil hattrick – 3:4.


„Za nasazení nemůžu mužstvu nic vytknout. Bojovali jsme, vypracovali jsme si více šancí než hosté, ale ti byli produktivnější. Za předvedený výkon bychom si alespoň bod zasloužili, ale štěstí tentokrát na naší straně nestálo,“ smutnil po zápase trenér Poříčí Pavel Šimáček.


Branky: 4. Filip, 22. Kupša, 70. M. Stibůrek – 37., 61., 88. Dixa, 80. Bidelnica. Rozhodčí: Bartoš. ŽK: Kovář – Holeček, Klíma, Dixa. Diváci: 100. Poločas: 2:1.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Beran - J. Stibůrek, Kovář, Sysel, Naňák - Šimáček, Vojta, Říha, M. Stibůrek - Filip, Kupša.