Poříčí n. S. – Sl. Jesenice 3:2

Zápas začal pro domácí špatně, když ve 3. minutě po zpětné přihrávce ještě Kratochvíl míč špatně trefil, ten se ale dostal k Táčnerovi, který nezaváhal – 0:1. Poříčí se ale rychle oklepalo. Nejprve šanci Filipa chytil brankář Mašek. Ve 13. minutě ale stejný hráč zahrál rohový kop, míč se odrazil od břevna do tyče, do obličeje překvapeného J. Stibůrka až k Syslovi, a ten balón napálil do sítě – 1:1. Poté se hra na chvíli uklidnila. Ve 23. minutě vyrobili poříčští obránci chybu, Táčner vystřelil a Beran míč vyrazil na tyč. Domácí měli sice optickou převahu, ale hosté byli nebezpeční v rychlých brejcích. V závěru poločasu rozehráli poříčští dobrou kombinaci Sysel – Vojta – Filip a posledně jmenovaný nastřelil z hranice šestnáctky tyč.

Vstup do druhého poločasu se domácím povedl. Filip rozehrál trestný kop na zadní tyč, kam si naběhl Vaník a hlavou poslal domácí do vedení. Poříčští nadále hrozili hlavně ze standardních situací, ale Sysel hlavičkoval nejprve vedle a poté jeho jedovku zpacifikoval brankář. V 76. minutě ale udeřili hosté, Kargl střelou z otočky k tyči vyrovnal na 2:2. Domácí se hnali za výhrou a nakonec se jim to vyplatilo. Nejprve M. Stibůrek po samostatné akci vyprášil brankáři rukavice. Rozhodující moment zápasu přišel v 87. minutě, když se po Kupšově centru se trefil hlavou muž zápasu Filip.

„Snad z nás spadla těžká deka. Po pěti zápasech jsme se dočkali vítězství, které se ale nerodilo lehce, protože soupeř měl velmi kvalitní přechod do útoku. Bojovali jsme však až do konce, a to se nám vyplatilo. Hodně nám pomohl po zranění Roman Filip, který byl u všech našich gólů,“ pochválil trenér Poříčí Pavel Šimáček hráče zápasu.

Branky: 13. Sysel, 49. Vaník, 87. Filip – 3. Táčner, 77. Kargl. Rozhodčí: Kosina. ŽK: Filip, Kovář – Badal. Diváci: 74. Poločas: 1:1.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Beran - Breburda, Kovář, Vaník, Sysel - J. Stibůrek (65. Šimáček), Vojta, Naňák, M. Stibůrek - Filip, Kupša.