Louňovice – Poříčí n. S. 2:2


Pokud chtěli diváci vidět branky, stačilo být na zápase dvacet minut. Obě mužstva začala útočně, ale domácí byli nebezpečnější. Nejprve po souhře Čiháka se Šmídem zastavil míč letící do branky Kovář hrudí. Vzápětí připravil obrovitý Šmíd hlavou balón Orságovi, a ten prostřelil Berana. Po čtvrthodině hry si naskočil na dlouhý míč Šmíd, přeskočil vyběhnuvšího Berana a zvýšil na 2:0. Po blamážích v Kondraci a se Sázavou to vypadalo s hosty opět bledě. Jenže tentokrát nesložili zbraně. Po spolupráci s Filipem snížil ze sóla Kupša a vzápětí Filip krkolomně, ale účinně zakončil centr Naňáka ve vyrovnání. Domácí nadále hráli nakopávané míče na obrovitého Šmída, který dělal hostující obraně velké problémy a vypracovával šance, ale střela Orsága šla nad, stejně dopadl i Sus, Šusta trefil břevno. Hosté podnikali brejky, ale vyloženou šanci si nevypracovali.

Po přestávce se již nehrál tak pohledný fotbal jako v první půli. Domácí stále nakopávali míče a hosté hrozili z brejků. Jeden po souhře Kupši s Filipem zakončil Šimáček do boční sítě. Více nebezpeční byli až do konce domácí, vypracovali si velké šance, ale Šmíd, Sýkora, Valeš ani Šusta s nimi nenaložili dobře, když velkým magnetem na míče byly rukavice brankáře Poříčí Berana.


„Jsem rád, že jsme po blamážích s Kondrací a Sázavou zabrali a vybojovali bod, i když po dvou inkasovaných gólech mi nebylo dobře a již jsem měl černé myšlenky. Naštěstí naše útočné duo rychle vyrovnalo. Za celý zápas jsme se těžko vypořádávali s urostlým a velmi dobře hrajícím Šmídem, kterého jsme při standardních situacích museli zdvojovat. Domácí měli více šancí, ale nás podržel brankář Beran a nebo v závěru neschopnost domácích střelců. My jsme měli také několik přečíslení, které jsme ale nedovedli k zakončení. Přesto bod beru,“ zhodnotil zápas kouč Poříčí Pavel Šimáček.


Branky: 9. Orság, 15. Šmíd – 18. Kupša, 20. Filip. Rozhodčí: Mansourek. ŽK: Valeš – Filip, Kovář. Diváci: 100. Poločas: 2:2.


SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Beran - Lukáš, Vaník, Kovář, Vojta - M. Stibůrek, Šimáček, Říha (70. Říha), Naňák - Kupša (82. Houda), Filip.

Pozor! Další zápas sehraje SK Posázavan Poříčí nad Sázavou již v pátek 22. května od 19 hodin v domácím prostředí s Meteorem Stříbrná Skalice.