Poříčí n. S. - Sázava 0:1


Od začátku si domácí vytvořili územní převahu, měli řadu standardních situací, ale rozvlnit sázavskou síť pro ně bylo obrovským problémem. Střely Filipa, Kupši, M. Stibůrka a hlavička Šimáčka se nevešly mezi tyče Štěpánkovy branky. Hosté podnikali sporadické brejky a z minima vytěžili maximum. V 21. minutě zahrávali sázavští rohový kop, míč vyboxovaný Beranem se dostal na hranici šestnáctky, kde byl Šmídek a holení nepříliš prudkou střelou skóroval. Domácí pokračovali v tlaku, Filip pálil vedle a Kupša minul branku. Vyrovnání měl na noze těsně před odchodem do kabin Šimáček, kterému připravil míč jak na zlatém podnose Kupša, ale slabou ránu do prázdné branku mu stačil Štěpánek chytit.


Po přestávce se hrálo po většinu času na polovině Sázavy. Domácí hrozili hlavně ze standardních situací, ale gól by nedali asi ani do půlnoci (Sysel, Šimáček, Kupša, Vojta). V největší šanci trefil Filip z trestného kopu břevno a dorážku poslal Vojta hlavou do náruče Štěpánka. Hosté podnikali brejky, ale Šmídek, Nepraš ani Chuchla z trestného kopu za malou domů již stavem nepohnuli. V závěru byl ještě na každé straně vyloučen jeden hráč po druhé žluté kartě, na hostující straně po minutovém pobytu Rais a na domácí Sysel.


"Jsem strašně zklamaný. Byli jsme sice většinu času na hostující polovině, ale nebyli jsme schopni vstřelit branku z vyložených šancí ani ze standardních situací. Jenom já jsem měl dvě velké příležitosti, které musím proměnit. A tak nás soupeř potrestal po rohu. Ve druhém poločase se naše snaha přenesla v křeč, moc jsme chtěli alespoň vyrovnat, ale gól bychom asi nedali ani do půlnoci. Po špatném druhém poločase v Kondraci jsme opět propadli, navíc ještě s mužstvem, které hraje o záchranu," byl po zápase rozladěný kouč Poříčí Pavel Šimáček.


Branka: 21. Šmídek. Rozhodčí: Hocek. ŽK: Sysel 2, Vaník, Šimáček - Rais 2, Dytrich, Haláček, Rezek, Chuchla. ČK: 92. Sysel - 90. Rais. Diváci: 190. Poločas: 0:1.


SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Beran - J. Stibůrek (46. Sysel), Vaník, Kovář, Vojta - M. Stibůrek, Filip, Lukáš, Naňák - Šimáček (62. Breburda), Kupša.