POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – JÍLOVÉ 3:1

V úmorném vedru měli domácí více míč na svých kopačkách a snažili se ztéci branku Kruliše, kterého první vyzkoušel Pavlečko. Následně se Trpišovský prokličkoval až k jílovskému brankáři, se kterým se v poslední fázi srazil, Říhům průnik po pravé straně skončil křižnou střelou vedle a Pohorského dalekonosnou střelu vyrazil Kruliš na roh. Ve 29. minutě se již domácí radovali, když si Trpišovský navedl míč na šestnáctku a krásnou ranou do šibenice otevřel skóre. Hosté podnikali občasné brejky. První nebezpečnou situací byla ale hlavička osamoceného Kačera, která skončila vedle. Ve 37. minutě se hosté dočkali vyrovnání, když se po chybě v domácí obraně dostal do sóla Rosen, které zakončil obejitím Kumšty – 1:1.

Po přestávce si v dresu Poříčí odbyl debut mladý Petr Samko, který nahradil nejstaršího domácího hráče Zdeňka Šroma. Hosté ale byli zpočátku nebezpečnější, když Řípa průnik zakončil nad a Kačer zase vedle. Na druhé straně se dostal Trpišovský po kombinaci a přejití přes obránce sám před Kruliše, ale ten jeho střelu vyrazil. V 56. minutě přišla chvíle mladého Samka, jenž dostal kolmici od Hanzala a vstřelil premiérový gól. Hosté ještě zahrozili dvěma střelami, které kryl Kumšta, ale to bylo z jejich strany vše. V 68. minutě přišel nešťastný moment pro Samka, po centru ho „sroloval" Kruliš a poříčský hráč musel s naraženou klíční kostí vystřídat další debutant Martin Vlček. Závěr se, velkém vedru, již jen dohrával, přesto Říha po individuální akci a střele z 20 metrů přidal Poříčí pojistku.

„Jsem rád, že jsme poslední zápas sezony ve velkém vedru zvládli a zakončili tak dobře nepříliš vydařené jaro. Výhru kalí jen zranění mladého Petra Samka, který bude doufám v pořádku," dodal po utkání trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Branky: 29. Trpišovský, 56. Samko, 84. Říha – 37. Rosen. Rozhodčí: Zuskin. Bez karet. Diváci: 50. Poločas: 1:1.

Poříčí: Kumšta – J. Stibůrek, Křivohlavý, Šrom (46. Samko, 68. M. Vlček), Braný – Říha, Pohorský, O. Páv, Hanzal – Pavlečko – Trpišovský.