Sedmadvacetiletý Filip Hašek, syn internacionála Martina Haška, prošel Spartou, Bohemians, Duklou, Českými Budějovicemi nebo Vlašimí. Teď se rozhodl dát profesionálnímu fotbalu vale a zamířil do klubu, kde jako hráč pomáhal před časem i jeho táta.

„Dozvěděl jsem se, že za Posázavan nastupují výborní hráči a fotbal je pro všechny zábava, zároveň každé utkání chtějí vyhrát, což mám úplně stejné, jako oni. Poté jsem měl i rozhovor se sportovním ředitelem Markem Štorkem, který mě nastínil, jak sev Poříčí trénuje, jakou má klub filozofii i směrem k mládeži, a to všechno mě utvrdilo, že jsem se rozhodl správně,“ okomentoval Hašek ještě před startem jara svůj přestup pro klubový web.

A začátek jarní části měl parádní. V Poříčí udeřil jako blesk. Hned v prvním zápase s rezervou Povltavské se trefil čtyřikrát. Na hřišti se osvědčila souhra s Matouškem a Galuškou. Hašek tak s chutí odehrál celých devadesát minut.

„Děkujeme Petrovi Havlíčkovi, že jej do našeho týmu přivedl,“ uvedl trenér Marek Štork na stránkách Poříčí. Právě Havlíček tré-noval Haška ve Spartě i v mládežnických reprezentacích.

Sedmadvacetiletý záložník přidal další dvě trefy v Tuchlovicích a díky nim bralo Poříčí na úvod sezony šest bodů. Přibrzdilo až na třetí pokus, v Libiši přišla porážka 1:3. Autor jediného gólu hostí? Tušíte správně… Zase Hašek!