POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – ZBUZANY 1:1 PK 6:5

Zbuzany dorazily do Poříčí s bývalými ligovými fotbalisty Radkem Šírlem, Markem Kinclem, Mario Ličkou a v brance s bývalým futsalovým reprezentantem Janem Klímou, jenž zastoupil Kamila Čontofalského.

Od začátku se odvíjel boj na bahnitém terénu. Hosté měli sice více míč na svých kopačkách, ale do pořádné šance se dostali hned v úvodu, avšak Tlamicha domácí podržel. To Poříčští byli nebezpečnější a třikrát se dostali do sólových úniků. Do prvního se dostal Páv po přihrávce Rejhona, ale Klíma míč vytěsnil na roh. Druhý, ve 27. minutě, již domácím vyšel, když po pasu Vosáhla přehodil Rejhon Klímu. Při třetím Rejhon po přihrávce Jíši zamířil vedle. A tak přišel v závěru poločasu trest, když chybu V. Balaty na šestnáctky využil střelou k tyči Brodský – 1:1.

Po přestávce pokračoval boj a spíše hosté se tlačili za výhrou. Bývalý kanonýr Sparty Kincl, kterému už přibyly kila, byl nebezpečný, ale ani jednou hlavou po třech centrech Tlamichu nepřekonal. Když už byl poříčský brankář překonán, zastoupil ho na brankové čáře Verner a Lička z dobré pozice přestřelil. I domácí mohli zlomit zápas ve svůj prospěch, ale Páv sólo zakončil vedle a Vackovu hlavičku po rohu reflexivně vyrazil Klíma.

A tak se šlo do penalt, které nejsou doménou Poříčských, když loni z 11 případů desetkrát prohráli, letos dvakrát ze dvou pokusů padli. Se Zbuzany prokletí domácí zlomili, když rozhodl v sedmé sérii Verner. Kuriozitou bylo, že prvních jedenáct penalt šlo na pravou stranu brankářů.

„Jsem spokojený, že jsme bojovné utkání bez Petra Havlíčka zvládli," měl radost po zápase manažer Poříčí Petr Lacina a dodal: „Všichni hráči i na lavičce zaslouží poděkování za to, jak zvládli konec podzimu. Cíl jsme splnili, a kluci navíc dostanou za vítězství se Zbuzany ode mě odměnu v pozvání na Myslivnu, s názvem, sněz, co můžeš." 

Branky: 27. Rejhon – 41. Brodský. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: Jírů – Lička, Barciaga. Poločas: 1:1.

Poříčí: Tlamicha – Pohorský (40. Přitasil, 89. Sedláček), Vacek, Křivohlavý, Vosáhlo – Rejhon, Verner – Jíša, V. Balata (71. Trpišovský), Jírů – Páv.