POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – CERHOVICE 6:3

Do ofenzivního zápasu, ve kterém se dařilo zakončovatelům, ale obrany se červenaly, vstoupili výborně domácí. Pohorský narýsoval přihrávku za beky na O. Páva a ten se po sóle nemýlil, o chvíli později trefil stejný hráč z úhlu brankáře Palka do hlavy, aby ve 23. minutě, po krásné kolmici Pohorského skóroval neméně pěkně Havlíček. Následně po další přihrávce Pohorského trefil Trpišovský brankáře Palka do obličeje. Poté se domácí uspokojili a i hosté začali předvádět kvalitní fotbal a zle zatápět chybující domácí defenzivě. A tak se stalo, že Mantlík po kolmici proběhl až před Kumštu, kterému nedal šanci. Ve 42. minutě se diagonální přihrávce Hnízdila sklepnutí dostal míč k Cibulkovi a bylo srovnáno. Domácí ale rychle zabrali a než odešli všichni aktéři do kabin skórovali potřetí. Po pasu Haška hlavičkoval Trpišovský do břevna, Havlíček nastřelil z dorážky hráče na brankové čáře a O. Páva již prostřelil, vše co mu stálo v cestě – 3:2.

Ihned po přestávce získali domácí na chvíli klid, Trpišovský zakončoval nejprve vedle, aby vzápětí po pasu Haška zvýšil po sóle na 4:2. Hosté otevřeli hru a kolmicemi se z druhé vlny dostávali na dostřel Kumšty, jenž nejprve zpacifikoval Mantlíka, aby v 68. minutě již nestačil na rychle rozehraný trestný kop hostů a zakončení Cibulky. Poříčští ale zdramatizování zápasu již odmítli. Trpišovský po sóle pálil nad, aby následně unikl hostující obraně a ještě před brankářem naservíroval míč Haškovi, který do prázdné branky dal na 5:2. Účet zápasu uzavřel v poslední minutě křižnou střelou po zemi Pavlečko po přihrávce O. Páva.

„Jsem rád, že jsme zapomněli na slabý výkon z Let, i když v defenzivě jsme několikrát hořeli a hosté nás třikrát potrestali. Vše ale naštěstí přebily naše útočné manévry, které jsme šestkrát zakončili gólem. Soupeř předváděl dobrý fotbal směrem dopředu, ale měl díry v obraně, které jsme využili. Poprvé v sezoně jsme nastříleli šest gólů v zápase, což mě velice těší," byl spokojený po zápase trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Branky: 4. a 44. O. Páv, 23. Havlíček, 51. Trpišovský, 74. Hašek, 90. Pavlečko – 42. a 68. Cibulka, 31. Mantlík. Rozhodčí: Benák. Bez karet. Diváci: 50. Poločas: 3:2.

Poříčí: Kumšta – J. Stibůrek, Křivohlavý, Šrom (74. Hanzal), Braný – Pohorský, Havlíček, Hašek, Trpišovský – O. Páv, Maršoun (59. Pavlečko).