POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – SPARTAK PŘÍBRAM 3:1 (2:0)

Utkání se sice hrálo na velmi těžkém terénu, ale od úvodu mělo z obou stran výbornou úroveň. První zahrozilo hosté, ale slabou hlavičku Tlamicha v pohodě kryl. Na druhé straně vyzkoušel pozornost brankáře Solnaře dvěma projektily Rejhon. Skóre se poprvé měnilo ve 26. minutě, když se po krásné kombinaci s Jírů prosadil Trpišovský - 1:0. Stejný hráč se prosadil o pár minut později, poté co obral o míč chybujícího brankáře Solnaře - 2:0. V závěru poločasu ještě natáhl ke střele z dálky Suchý, ale míč prosvištěl těsně vedle poříčské branky.

I po obrátce byl k vidění kvalitní fotbal. Spartak vrátil do hry v 54. minutě Rampou, který skóroval ve chvíli, kdy byl ošetřován domácí Jírů. Hosty gól nakopl a začali se i nakopávanými míči a strandardními situacemi dostávat do tlaku. Domácí ale odolali a v 67. minutě udeřili potřetí. Po rohovém kopu dezorientovaný hráč hostů hlavičkoval od zadní tyče na přední a Křivohlavý pohodlně hlavou zvýšil na 3:1. Poté se sice Příbramští snažili něco s výsledkem udělat, ale v největší šanci vytáhl Tlamicha míč na břevno po rohovém kopu. Poté již Poříčí udrželo hosy na distanc a připsalo tři body do tabulky, kde poskočili na třetí místo. 

"Před hráči musím smeknout pomyslný klobouk. Ve velmi kvalitním zápase zápase podali na těžkém terénu výborný výkon, vydali se ze všech sil, neuchylovali se k nakopávavaným míčům a snažili se kombinovat, co to šlo. Dva góly nám sice hosté darovali, ale pokud bychom jim nešli naproti, tak bychom je nedali. Soupeř zasluhuje také pochvalu, snažil se hrát po zemi, byl výborně fyzicky připravený, ale body jsme nakonec brali my, za což sem šťastný," dodal po utkání spokojený trenér Poříčí Pavel Šimáček.     

Branky: 26. a 31. Trpišovský, 68. Křivohlavý - 55. Rampa. Rozhodčí: Kubečka. ŽK: A. Rampa, Suchý, Bábíček, Pazderník (všichni Příbram).

Poříčí: Tlamicha – Žák, Křivohlavý, Jírů (64. Verner), Vosáhlo – Peroutka – Jíša (78. Říha), Rejhon (90. Melichar), Páv (89. Hašek), J. Pohorský (85. P. Pohorský) – Trpišovský.