POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – DIVIŠOV 4:1

Až na výjimky, vládli v prvním poločase na hřišti fotbalisté Poříčí. Ti si rychlou hrou a kombinací vytvořili řadu šancí a čtyři proměnili v góly. Hlavně v prvních dvaceti minutách nevěděla divišovská obrana kam skočit. Do 9. minuty se dvakrát trefil V. Hašek. Nejprve prostřelil brankáře po kolmici Peroutky. Před druhým zářezem nejprve trefil tyč, aby vzápětí po akci Říhy a střele Páva, dorazil míč do sítě vyražený Oberleitnerem.  Následně první sólo Páv neproměnil, aby se již po kolmici M. Svoboda radoval z gólu – 3:0. Do poločasu ještě Oberleitner vychytal hlavičku Vernera i střelu Zd. Haška a V. Hašek odmítl hattrick. Přesto se Poříčští dočkali i čtvrté trefy, když Páv z trestného kopu z dálky přeloboval špatně postaveného Oberleitnera – 4:0. Divišovští podnikali občasné brejkové akce a mohli i skórovat Vondrákem, ale ten nejprve mířil vedle, podruhé trefil nohu Tlamichy po centru Zd. Pekárka.

Po změně stran již upadla hra do průměru, Poříčští sice kombinovali, ale hodně pomalu, navíc dělali hodně nepřesností, a tak se do vyložených šancí dostal jen Páv, který po sóle přestřelil a střelu Zd. Haška vyrazil Oberleitner na tyč. A tak se radovali z gólu Divišovští po pěkné střele Vondráka z dvaceti metrů k tyči, navíc Pekárka vychytal Tlamicha.

„První poločas jsme odehráli velmi dobře, kvalitně a rychle jsme kombinovali, dostávali míče do stran a z několika šancí dali čtyři góly. Ve druhém poločase již byla naše hra pomalá, na čemž se asi projevilo vysoké vedení, a tak Divišov, který zápas nezabalil, po zásluze snížil,“ řekl k utkání trenér Poříčí Pavel Šimáček, kterého s mužstvem čeká již jen generálka na mistrovské zápasy se Sázavou v sobotu 5. srpna.   

„Nezachytili jsme začátek zápasu, ve kterém nás soupeř přehrával v rychlosti a důrazu. A přestože jsme se snažili o kombinační hru, tak jsme dělali velké chyby v obranné fázi, které Poříčí třikrát potrestalo. Když už jsme dostali do koncovky, tak jsme byli bezzubí. Ve druhém poločase jsme již pozorněji bránili, nepolevili v aktivitě a odměnou toho byl gól,“ dodal k utkání divišovský trenér Ivan Vondrák a podotkl: „Byl to dobrý přípravný zápas, který ukázal, že máme stále na čem pracovat.“    

Branky: 2. a 9. V. Hašek, 19. a 36. Páv. Rozhodčí: Budil. Poločas: 4:0.

Poříčí nad Sázavou: Tlamicha – Verner, Křivohlavý (46. Šindelář), Melichar, Zd. Hašek – T. Říha (46. J. Pohorský), Žák, Peroutka, V. Hašek (60. T. Říha) – M. Svoboda (46. Klauz), Páv.

Divišov: Oberleitner – Martin Hanuš, Zd. Janovský, Hronek, Lehán – Srb, Macháček, Vávra, Vondrák – Zd. Pekárek, Marek, Hanuš. Průběžně střídali: J. Zámostný, Hák, L. Svoboda.

Divišov hraje v neděli 30. července od 15 hodin přípravný zápas s Miřeticemi.