HRADIŠŤKO – POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU 4:0

Do zápasu přitom vstoupili hosté poměrně dobře, usadili se na domácí polovině a do 10. minuty si vypracovali tři obrovské šance, když se dvakrát Trpišovský a O. Páv ocitli sami před brankářem Michalem, jehož trefili. A tak domácím, jenž působili zpočátku malátně, hned z první akce udeřili, když si na centr Štengla naběhl urostlý Kuneš a jemnou tečí na první tyči překonal Kumštu. Hosté sice byli následně více na míči, ale jejich akce končily špatnými finálními přihrávkami a když už se dostal do zakončení Trpišovský, tak jeho ránu k tyči Michal parádně vyrazil na rohový kop.

Navíc po ztrátách míčů byli hosté velice nedůrazní, nechávali domácím dost prostoru a ti občas vyrazili na polovinu Poříčí. A tak se stalo, že ve 39. minutě přišel faul, míč po trestném kopu Novotného přistál na hlavě Kuneše a bylo to 2:0.

O poločasové přestávce se sice hráči Poříčí zkoušeli nabudit, ale druhá půle byla z jejich strany ještě tragičtější. Navíc domácí podpořili útočnou snahu reprezentantem ve futsale Rodkem, jenž hned po brejku vsítil na zadní tyči třetí gól. Hosté v obranné fázi hořeli a domácí se dostávali do obrovských šancí, ale osamocené Novotného, dvakrát Dvořáka a Kuneše vychytal Kumšta, Štengl zamířil vedle. Na druhé straně se Michal zaskvěl při ranách Havlíčka, Trpišovského, Šindeláře a Pohorský pálil nad. Útočným výpadům udělal konec v 64. minutě Novotný po výkopu Michala a prodloužení hlavou. V závěru se mohlo skóre několikrát měnit, ale potupný stav pro hosty zůstal.

„Uřízli jsme si pěknou ostudu s posledním mužstvem, které nehrálo bůh ví jaký fotbal. Jenže my jsme k zápasu přistoupili laxně, špatně jsme bránili, dostupovali hráče a neproměňovali šance. Domácím jsme nabídli výhru a oni nepohrdli. Za poslední tři zápasy jsme dali jen jeden gól, na což nejsme zvyklí a změny v dalším utkání určitě přijdou," zlobil se po zápase trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Branky: 10. a 39. Kuneš, 49. Rodek, 64. Novotný. Rozhodčí: Hlavnička. ŽK: 3:2. Diváci: 30. Poločas: 2:0.

Poříčí: Kumšta – J. Stibůrek, Křivohlavý, Vojta (67. Šimáček), J. Páv – R. Říha (60. Hanzal), Pohorský, Havlíček, Šindelář – O. Páv, Trpišovský.