Poříčí si počtvrté za sebou připsalo výhru

Poříčí nad Sázavou – Fotbalisté Poříčí nad Sázavou najeli v krajském přeboru po špatném začátku na vítěznou vlnu, když si po zápase se Semicemi připsali čtvrtou výhru za sebou.

6.11.2016

Ilustrační fotoFoto: Jiří Kondelík

POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – SEMICE 5:2

V prvním poločase vládli na hřišti domácí, když hostujícímu bývalému ligistovi Mikolandovi hodně znepříjemňoval život Verner. A tak mohlo Poříčí myslet na ofenzivu, což se jim do poločasu dvakrát vyplatilo. Nejprve Havlíček zakončil souhru s Jíšou a Rejhonem, aby za chvíli Rejhon poslal do sítě míč odražený po rohu Pohorského. Další šance Jíša a Rejhon neproměnili. Hosté až v závěru poločasu zahrozili, když trefili po rohu tyč.

Ihned po přestávce domácí rozhodli, když pěknou akci po přihrávce Rejhona zakončil V. Balata, aby čtvrtý gól přidal Trpišovský po krásném pasu Vosáhla. Hosté následně po nakopávaných míčích Koštířem a Švarcem snížili. Klid do domácích řad dal po trestném kopu Rejhona Klauz, jenž byl na hřišti deset vteřin.

„Chyběli nám Páv a Křivohlavý a ještě jsme v zápase úmyslně přeskupili prostory. Hráči většinou splnili dané pokyny a jsem s jejich výkonem maximálně spokojený," radoval se po čtvrté výhře za sebou manažer Poříčí Petr Lacina a dodal: „Teď je potřeba se soustředit na utkání ve Slaném, kam jedeme s pokorou, ale chceme protáhnout vítěznou šňůru. Cíl 20 bodů máme splněný a ještě jsme si ho před posledními dvěma zápasy zvedli na 26."

Branky: 13. Havlíček, 26. Rejhon, 49. V. Balata, 52. Trpišovský, 83. Klauz – 53. Koštíř, 70. Švarc. Rozhodčí: Švagr. ŽK: Vacek – Koštíř, Neuhausel. Poločas: 2:0.

Poříčí: Tlamicha – Pohorský, Vacek, Jírů (80. Hašek), Vosáhlo – Havlíček, Verner – Jíša (87. Pešta), Rejhon (90. Sedláček), V. Balata (66. Přitasil) – Trpišovský (83. Klauz).

6.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

Miroslav Liba, předseda středočeského krajského fotbalového svazu.

Liba o svém zvolení do vedení asociace: Je to i úspěch středočeského fotbalu

Na obloze bude možné pozorovat meteorologický roj Geminidy.

Meteorický roj Geminid je nyní k vidění na obloze. I na Benešovsku

Rozšířenou skládku na komunální odpad u Votic slavnostně otevřeli

Votice - Komunální odpad z Voticka, Sedlčanska, Sedlecka, Mladovožicka i Bechyňska bude ještě minimálně osm let kam vozit. A to díky rozšíření dosavadní skládky u Votic, kde během tří měsíců vznikly dva nové boxy k uskladnění odpadu.

Němčinu studenti procvičovali v Albstadtu

Vlašim - Už dvacet let mají tradici výměnné pobyty studentů z Vlašimi. Devět studentů obchodní akademie a osm z gymnázia strávilo týden v rodinách žáků partnerské školy Walther-Groz-Schule v německém Albstadtu, městě ve spolkové zemi Bádensku – Württembersku.

Pozor, hrozí kolony! Středa 13. prosince je ve znamení dopravních nehod

Olbramovice /FOTOGALERIE/ - Čtyři osobní vozidla se srazila ve středu 13. prosince před devátou hodinou ranní v Olbramovicích.

Češi skončili v bitvě národů ve freestyle motokrosu na třetím místě

Oberhausen - Nejlepší národní týmy bojovali v německém Oberhausenu. Prestižní akce se zúčastnili také tři čeští freestyle motokrosaři – Libor Podmol, Martin Koreň a Matěj Česák. Naopak dorazit nemohli zranění Filip Podmol a Petr Pilát. Týmy soutěžily proti sobě v disciplínách MAXXIS Best Whip, Synchro, Rockwell Best Trick a Freestyle. Češi nakonec skončili na třetím místě. Z vítězství se radovali Australané, druzí byli Němci.