VELVARY – POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU 3:2

Poříčí odehrálo nejlepší zápas na hřišti soupeře, bylo lepším týmem, jenže opět vyšlo naprázdno. V úvodu běžel Vlček po špatné malé domů sám na brankáře, ale toho nechal vyniknout, z následného rohu vyrazil Majtaník hlavičku Vojty opět na roh, po kterém vytáhl míč zpod břevna od Pohorského. Ani akce a střela Havlíčka nepřinesly úspěch, a tak domácí, jenž zahrozili po centru Letkem a hlavičkou po rohu vedle, v 19. minutě udeřili. Po dlouhém nákopu prostrčil Letko míč na Balcárka a ten z první otevřel skóre. Hosté ale rychle zareagovali, když po centru J. Páva hlavičkoval přesně Křivohlavý. Do poločasu se hra srovnala a Kumšta zachránil tygřím skokem hosty od pohromy.

Po přestávce začali hosté opět výborně. Střídající M. Stibůrek oživil hru a připravil míč pro Havlíčka, ale ten, který většinou s těchto situací skóruje, zamířil nad. Vzápětí zachytil špatný odkop J. Stibůrek, byl faulován při kličce brankářem, jenže Havlíček, stejně jako v minulém zápase, penaltu neproměnil a trefil jen tyč. A tak místo vedení hostů se domácí Havrda opřel do odraženého míče po rohu a bylo to 2:1. Hosté byli opařeni, přesto se jim podařilo srovnat, když M. Stibůrek zachytil malou domů Havrdy a obešel i gólmana. Avšak ani bod nebyl hostům dopřán, když minutu před koncem neuskočili míč po trestném kopu, hlavičku ještě Kumšta vyrazil na tyč, ale z dorážky dotlačil míč do sítě Letko.

„Pokud jsme neměli vyhrát, tak jsme si zasloužili alespoň bod. V zápase jsme byli lepším týmem, což uznali i domácí, ale na to se nehraje. A tak nás neproměněné šance a kolaps při standardních situacích připravily o body," smutnil po zápase asistent trenéra Pavel Šimáček.

Branky: 19. Balcárek, 64. Havrda, 89. Letko – 24. Křivohlavý, 82. M. Stibůrek. Rozhodčí: Pospíšil. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 1:1.

Poříčí: Kumšta – Křivohlavý, Šrom, Kyselka, Šindelář – Pohorský, Havlíček, Vojta, J. Páv (75. Pavlečko) – J. Stibůrek (84. Bouška) – Vlček (46. M. Stibůrek).