POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – CERHOVICE 0:1

Domácí vstoupili do zápasu v obrané čtyřce s velice zkušenými hráči (151 let), jenže ta si hlavně v půlhodině nedokázala poradit s nakopávanými míči prodlužovanými vysokým Mantlíkem na rozběhnuté spoluhráče. Několikrát se domácím podařilo uhasit úniky na poslední chvíli, až na situaci v 16. minutě, kdy vyběhnuvšího Kumštu přeloboval Fulín. I domácí se ale dostávali do koncovky, ale gól jim byl zapovězen. V obrovských šancích se objevili útočníci – O. Páv po přihrávce Trpišovského z malého vápna hlavičkoval vedle a Trpišovský po chytrém lobu Haška přes obránce zamířil osamocený také mimo Altmanovy tyče. Navíc těsně před koncem poločasu dostal po rohovém kopu loktem od hostujícího hráče do obličeje Trpišovský a pro zlomeninu nosu pro něj zápas skončil.

Po změně stran přeskupili domácí sestavu, v obranné fázi se srovnali a vytvořili si ve druhém poločase velký tlak, ale skórovat jim nebylo přáno. Ondřeji Pávovi zkazil radost při kličce střídající brankář Palek, Pohorský po pěkné přihrávce Havlíčka zamířil vedle, zakončení R. Říhy po trestných kopech Haška šly do brankáře Palka nebo těsně vedle, Šimáček z otočky a O. Páv po úniku také netrefili branku a Haškův míč přímo z rohového kopu sice Palka překvapil, ale branku těsně minul. Prostě hráčů Poříčí nebylo přáno. Navíc loktem dostal na polovině hry i druhý útočník O. Páv, jenž sice s obvázanou hlavou zápas dohrál, ale poté odjel s tržnou ranou na šití. V úplném závěru mohli hosté při domácím vabanku skóre navýšit, ale střelu Mantlíka po sóle vyrazil Kumšta na břevno.

„Porážku beru na sebe. Postavil jsem do obrany samou zkušenost a v první půlhodině jsme nestačili pokrývat dlouhé nákopy na útočníky, z čehož také vyplynul gól. Ve druhé půli jsme přeskupili sestavu, ale v pátek třináctého jsme měli nehoráznou smůlu. Nejenže bychom gól nedali ani do půlnoci, ale navíc nám soupeř zranil oba útočníky," povzdechl si po utkání hrající trenér Poříčí Pavel Šimáček a krátce zhodnotil sezonu. „Skončili jsme uprostřed tabulky, což na nováčka není špatné. Na podzim jsme si na soutěž zvykali, na jaře naše výkony šly nahoru, jen závěrečná prohra nám kazí jinak dobré vysvědčení."

Branka: 16. Fulín. Rozhodčí: Garaja. ŽK: 1:3. Diváci: 70. Poločas: 0:1.

Poříčí: Kumšta – Křivohlavý, Šrom, Šimáček, J. Stibůrek (88. Kubů) – Pohorský, Havlíček, Hašek (75. Hanzal), Pavlečko (46. J. Páv) – Trpišovský (40. R. Říha), O. Páv.