Poříčí nad Sázavou – Poříčany 2:0 (0:0)

Hosté bojující o záchranu v soutěži si museli nechat zajít chuť v Poříčí na body, i když hlavně v prvním poločase zanechali na hřišti velmi dobrý dojem. Ve druhém, ale byli zlomeni góly Bohaty a Filipa.

V prvním poločase domácí sice lépe kombinovali, ale hosté byli nebezpeční hlavně na levé straně Jandou a ze standardních situací, gól měl na hlavě Snop a Hampla na poslední chvíli zblokoval Vacek. Na druhé straně měli velké šance domácí, ale dvakrát Žák nezamířil mezi tyče, Rejhona po parádní akci s Bohatou a Trpišovským vychytal 47 letý Klíma, jenž si poradil s navštívenkami Trpišovského, Bohaty i Filipa.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, střelu Jíši ještě Klíma polapil, ale na parádní akci Bohaty po vyvezení míče stoperem Vackem, již nestačil. Za chvíli mohl zvýšit vedení Balata, ale trefil nohy Klímy, na druhé straně se zapotil Soukup při střele Jandy. S postupem času hosté otevřeli hru a domácí měli, ale třikrát Páv a jednou Žák sóla neproměnili. Až v 83. minutě přinesl uklidnění do domácích řad Filip krásnou ranou do šibenice. V nervózním závěru ještě Klíma vychytal Filipa.

„Jsem rád, že jsme poslední krok zvládli, i když jsme se na něj hodně nadřeli. Hosté hráli hlavně v prvním poločase velmi dobře. Poté co jsme jim dali gól, začali být nervózní, přidali tvrdé zákroky, a jejich flustrace vyvrcholila rozbitím skla u dveří do hostující kabiny,“ kroutil hlavou po zápase trenér Poříčí a dodal: „Od soupeře musím pochválit brankáře Klímu, který ve 47 letech podal parádní výkon.“                             

Branky: 54. Bohata, 83. Filip. Rozhodčí: Nejedlo. ŽK: Filip, Jíša, Žák – Puk, Snop, Kmoníček, Janda, Stárek.

Poříčí nad Sázavou: Soukup – J. Pohorský, Peroutka, Vacek, Žák – Filip – Jíša (89. Říha), Bohata (75. P. Pohorský), Rejhon, Balata (79. Hašek) – Trpišovský (62. Páv).