POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – SK RAKOVNÍK 1:2

Od začátku se hrál bojovný zápas plný osobních soubojů a s minimem kombinace a vyložených šancí. Domácí zkoušeli štěstí střelami za šestnáctkou, ale Pávova a Křivohlavého skončily v rukavicích brankáře a Pohorského, po individuální akci, vedle. Hosté hrozili z brejků hlavně urostlým J. Červeným, jenž poprvé v dobré pozici slabě zakončil, podruhé vyškrábl jeho hlavičku z pod břevna roh Kumšta a rána M. Schwendta šla těsně vedle. Ve 40. minutě ale přišla málo vídaná střela Isteníka, který volejem z 35 metrů do šibenice marně plachtícího Kumšty otevřel skóre. Domácí mohli vzápětí srovnat, ale J. Stibůrek špatně vyřešil sólo na brankáře. Poločas zakončil J. Červený hlavou po rohu vedle.

Ve druhém dějství se domácí usilovně snažili vyrovnat, vytvořili si velký tlak, většinu hry byli na polovině soupeře, ale J. Stibůrek z malého vápna po přihrávce Boušky zamířil vedle, M. Stibůrek po centru Haška se také hlavou z malého vápna netrefil mezi brankové tyče, Šindelářova rána olízla břevno, a po akci s Havlíčkem Bouška přestřelil v ložence branku. Hosté do stále více domácí otevřené obrany podnikali brejky, ale J. Červeného vychytal Kumšta a Isteník netrefil prázdnou branku. Ve druhé minutě nastavení se konečně domácí dočkali vyrovnání, když po dlouhém míči propálil brankáře Šindelář. Domácí se hnali za výhrou, což neměli dělat, protože přišel brejk hostů, gól Pucholta a následně závěrečný hvizd rozhodčího.

„Opět jsme nebyli pokorní, nestačil nám bod a zase jsme padli na hubu. Hráči bojovali, rvali se, ve druhém poločase přidali i fotbalovost, jen to proměňování šancí je špatné. A když už vyrovnáme v nastavení, tak se ženeme za výhrou, ale místo toho přijde brejk soupeře a nemáme nic. Už je to ubíjející, protože nehrajeme špatně," vzdychá asistent trenéra Poříčí Pavel Šimáček.

Branky: 90 (+ 2.) Šindelář – 40. Isteník, 90 (+ 4.) Pucholt. Rozhodčí: Miroslav Vlk. Bez karet. Diváci: 70. Poločas: 0:1.

Poříčí: Kumšta – Křivohlavý, Šrom (84. Vlček), Kyselka, Šindelář – Pohorský, Havlíček, Hašek, J. Páv (33. Bouška) – J. Stibůrek (54. Trpišovský), M. Stibůrek (65. Pavlečko).