Slaný – Poříčí nad Sázavou 1:2 (1:2)

Zápas začal hodně nepřesnostmi, hlavně ve finální části. Ve 13. minutě se ale hostům povedla oku lahodící akce zakončená gólem. Bohata dlouhým pasem našel Jíšu, ten postrčil míč Filipovi, který po průniku do šestnáctky našel Trpišovského. Ten prsama poslal míč do sítě a oslavil tak svůj 19 zásah – 0:1. Následně byli nebezpečnější domácí, ale Galbavý po špatné hlavičce J. Pohorského pálil vysoko nad, stejný hráč z trestného kopu trefil břevno a ránu Stožického po brejku vytlačil brankář Soukup na roh. Hosté na druhé straně brejkové akce Filipem ani Bohatou nedotáhli do konce. Ve 33. minutě domácí srovnali, když jim k tomu pomohl Filip, jenž dával hlavou „malou“ domů, kterou zachytil Vimr a „angličanem“ stav srovnal na 1:1.  Hráči Poříčí ale ještě do konce poločasu opět strhli vedení na svou stranu a opět po pěkné akci. Jíša, který unikal domácím obráncům jako Forrest Gump, si pohrál s levým bekem a naservíroval míč, jako na zlatém podnose Rejhonovi a tomu nezbylo nic jiného, než poslal míč do opuštěné branky – 1:2.

Po změně stran sice začali šancí domácí, ale Maroušek po úniku pálil vedle. V 55. minutě se postrkovali Filip s Tikovským a následně byli necitlivě vyloučeni sudím Kvasničkou. Hra deset na deset vyhovovala více hostům, kteří si vypracovali velké množství šancí, ale Rejhon ve čtyřech situacích (jednou tyč), Hašek (tyč), Jíša (gólman), Trpišovský a Říha (sóla) gólmana nepřekonali. A tak byli Poříčští rádi, že je Soukup podržel při ráně Žahoura.

„Jsem rád, že jsme ve velkém dusnu, kdy hráčům oběma týmů odcházely síly, dokázali vyhrát. Nemuseli jsme se ale strachovat až do konce, pokud bychom proměnili šance,“ podotkl po zápase Pavel Šimáček.   

Branky: 33. Vimr – 13. Trpišovský, 40. Rejhon. Rozhodčí: Kvasnička. ČK: 55. Tikovský – 55. Filip.

Poříčí: Soukup – J. Pohorský, Peroutka, Melichar, Hašek – Filip – Jíša (85. Říha), Bohata (77. P. Pohorský), Rejhon, Balata (70. Páv) – Trpišovský.