HÁJE – POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU 1:1

V brance Poříčí nastoupil za krásného jarního počasí Platil, jenž hned na začátku vychytal domácího útočníka a o chvíli později mu po hlavičce pomohlo břevno. Domácí měli nadále více míč na svých kopačkách, ale zlepšená obranná činnost hostů je moc do šancí nepouštěla, přesto ještě jednou musel vyrazit Platil míč na roh.

Hráči Poříčí ani na hru dopředu nerezignovali, po po získání míčů, rychle podnikali brejky, které většinou zhatily špatné finální přihrávky. Přesto se z prvního gólu radovali, když se v závěru poločasu po odraženém míči po rohovém kopu krásně po zemi trefil Pohorský.

V úvodu druhé půle byli nebezpečnější domácí a ve čtyřech šancích netrefili branku. Až v páté, po vyražení míče brankářem Platilem, se dočkali z dorážky vyrovnání. Po hodině hry hosté hru zase srovnali a v závěru sahali i po vítězství, ale Trpišovský ve třech dobrých příležitostech domácího brankáře nepřekonal. A jelikož i Háje brejky nedotáhly do gólového konce, skončil zápas nerozhodně.

„Po minulých debaklech jsme se více soustředili na obrannou činnost a hned to bylo znát. Soupeř byl velmi kvalitní a přestože jsme dozadu nehráli špatně, několikrát nebezpečně zahrozil a někdy při nás stálo štěstí nebo byl správně postavený Jarda Platil. I my jsme se ale dostávali do přečíslení, ale předfinální a finální přihrávky byly buď uspěchané nebo zase přišly pozdě," poznamenal po utkání trenér Poříčí Pavel Šimáček a dodal: „Bylo nás defakto jedenáct a jsem rád, že kluci zápas zvládli po fyzické stránce a neodpadli. Příjemným překvapením byl pro mě výkon Ládi Pavlečka, jenž se opět zapojil do týmu po půl roce."

Branka Poříčí: 38. Pohorský. Poločas: 0:1.

Poříčí nad Sázavou: Platil – Braný, Křivohlavý, Šrom (68. Šimáček), Braný – Hanzal (80. Pavlečko), Pohorský, Pavlečko (68. Platil ml.), R. Říha – Trpišovský, O. Páv.