POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – HOSTOUŇ 2:3

Hosté produkující hru „vše na urostlého bývalého ligistu Šilhána" se v první půli dostali do jedné vážné situace, ale hlavičkujícímu Zachariášovi do sítě, zhatil radost zvednutý praporek asistenta rozhodčího značící ofsajd. Do více šancí je kvalitní domácí obrana nepustila. Na druhé straně si v útočné fázi Poříčští vypracovali tři šance. V 8. minutě, po spolupráci bratří Pávů, otevřel skóre lobem přes brankáře Ondřej. Po stejné spolupráci, tentokrát Jiří zakončil sólo vedle a ani Šimáček po dlouhém výkopu Kumšty nepřekonal brankáře.

Vstup do druhé části vyšel hostům. Dělovku Zachariáše z dálky Kumšta vyrazil, ale dorážející Šilhán byl u míče nejdříve a z dorážky se nemýlil. Netrvalo dlouho a Čurda z 20 metrů tečovanou střelou Havlíčkem otočil skóre. Na to vzápětí reagoval Hašek, jehož nepříliš prudkou střelu propustil gólman hostů do sítě. Následně oba týmy mohly strnout výhru na svou stranu, domácí podržel Kumšta a na druhé straně nezakončil přesně dvě gólovky Trpišovský. Rozhodnutí přišlo v 87. minutě, kdy tečovaná střela Jančára Šindelářem z dvaceti metrů skončila v síti – 2:3.

"Hostouň v kvalitním zápase potvrdila pozici druhého celku tabulky, přesto si myslím, že jsme si alespoň bod zasloužili. Obrana zahrála, hlavně v první půli, výborně a kluci nebezpečného Šilhána nepustili do vyložené šance, i když se pěkně nadřeli. Dopředu jsme toho moc nevymysleli, přesto jsme se po pěkné akci bratří Pávů, Ondrou, dostali do vedení. Po přestávce měli více ze hry hosté, ale je paradoxem, že jsme všechny tři góly dostali po střelách ze střední vzdálenosti, když dvě tečovali naši hráči brankáři Kumštovi do protipohybu. Bojovali jsme, dřeli, ale tentokrát to bohužel na body nestačilo," dodal po zápase hrající trenér Poříčí Pavel Šimáček.    

Branky: 8. Páv, 65. Hašek – 47. Šilhan, 63. Čurda, 87. Jančár. Rozhodčí: Zdeněk. ŽK: 2:4. Diváci: 60. Poločas: 1:0.

Poříčí: Kumšta – J. Stibůrek, Šrom, Křivohlavý, Šindelář – Pavlečko (86. Vojta), Havlíček, Hašek, J. Páv – Šimáček (55. Trpišovský), O. Páv.