POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – NOVÉ STRAŠECÍ 2:3

Hosté zaparkovali autobus na své polovině a stačilo jim občas podniknout smrtící brejk přes Svobodu. Domácí byli sice více na míči, ale do pořádného zakončení se nedostali. A tak Svoboda nejprve po brejku vyzkoušel Kumštu, aby o chvíli později otevřel skóre Erba po přihrávce J. Mrázka a zakončení z úhlu na přední tyč. Poříčští o chvíli později srovnali z penalty Havlíčkem po faulu brankáře na Jíšu a následně po rohu Křivohlavý orazítkoval padáčkem břevno. To bylo ale z domácí strany vše. Hosté nadále zlobili z brejků, Svobodu poprvé vychytal Kumšta, aby následně křižnou ranou již domácího gólmana prostřelil.

Po změně stran se hosté ještě více zatáhli, domácí se křečovitě snažili zdolat obrannou hráz a jen zakončení Páva a Afanasenka stály za zmínku. Nebezpečnější byli hosté, únik Svobody i hlavičku Kapka Kumšta vyrazil, ale na sólo Ducára po akci Kapka již nestačil. Poříčí sice díky Jíšově přízemní střele snížilo, ale na víc se nezmohlo.

"Soupeř vystřelil šestkát na branku a dal tři góly, na kterých se podepsal i brankář. My sice hrajeme ve středu hřiště, držíme víc míč, ale nemáme pořádného zakončovatele. Když už distribujeme balón z boku, tak není nikdo na přední tyči, a když už si tam za stavu 2:3 naběhne Jarda Janků, tak netrefí míč. Nechceme nakopávat míče, chceme hrát fotbal, ale chybí nám kreativní hráči. Soupeř měl excelentního hrotového hráče Svobodu, který byl u všech akcí, což mu stačilo," byl po zápase zklamaný trenér Poříčí Libor Pala.

Branky: 22. Havlíček (z PK), 81. Jíša – 16. Erba, 39. Svoboda, 68. Ducár. Rozhodčí: Benák. ŽK: Vacek, Afanasenko – Ducár, Hartman, J. Mrázek, L. Mrázek. Diváci: 100.

Poříčí: Kumšta – Verner (72. Šindelář), Křivohlavý, Vacek, Afanasenko – V. Balata (75. Jírů), Havlíček, Pohorský (77. Janků) – Páv, Jíša, Klauz.