Poříčí nad Sázavou – Kutná Hora 4:0 (3:0)

Do zápasu doslova vlétli hosté, rychle po rozehrání začali domácí presovat, z čehož vyplynula špatná malá domů, po které brankář Soukup trefil na malém vápně Bílka, od kterého se míč odrazil těsně vedle branky. Hráče Poříčí rychle šance hostů vzbudila ze sna, přesunuli se na kutnohorskou polovinu, kde dobře akci vykombinovali a po centru Filipa zakončil z malého vápna kanonýr Trpišovský – 1:0. Následně se hra zklidnila, domácí se nikam nehnali, hosté se sice snažili, ale obrana Poříčí je do ničeho vážného nepustila. Až ve 25. minutě se domácí Trpišovský dostal do sóla, které zakončil vedle. To ho tolik mrzet nemuselo, protože za chvíli unikl Filip, po jehož centru vyrazil míč gólman Malý do míst, kde číhal Verner a ten poslal míč do sítě – 2:0. A zase se hrálo v nepříliš vysokém tempu mezi šestnáctkami, až do závěru poločasu. Nejprve po rychlém rozehrání Filipa, nepřekonal brankáře Balata, aby v závěru poločasu po krásné kolmici Filipa překonal Malého Trpišovský potřetí –  3:0.

Po přestávce domácí v poklidu kontrolovali hru a hosté je nedonutili zvýšit tempo. Trpišovský mohl po kombinaci s Rejhonem skórovat. Na druhé straně se i Kutnohorští mohli dočkat gólu, ale osamoceného Nekvindu zpacifikoval Soukup a Cimr hlavičkoval z malého vápna vedle. A tak v 77. minutě si vzal uprostřed hřiště míč nejlepší hráč domácích Filip (byl u všech gólů), prošel celou obranou hostů a upravil na konečných 4:0.

„Ač jsme po kombinační stránce podali jeden z horších výkonů, tak jsme vysoko vyhráli, protože jsme byli produktivní, což svědčí o tom, jak si mužstvo věří. Jsem rád, že jsme i přes změny v sestavě zápas zvládli,“ radoval se po zápase trenér Poříčí.

Branky: 2. a 42. Trpišovský, 27. Verner, 76. Filip. Rozhodčí: Paukner. Bez karet.

Poříčí nad Sázavou: Soukup – Jírů (75. Jíša), Peroutka, Vacek, Žák – Filip – Hašek, Verner (64. Páv), Rejhon, Balata (80. Bohata) – Trpišovský.

Ilustrační foto
Vyhlídal velel obratu Teplýšovic s Týncem
Ilustrační foto
I přes oslabení mají Miřetice dva body