POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – TUCHLOVICE 1:2

V prvním poločase se víc bojovalo, než hrál fotbal, a tak šance přišly až v závěru, když brankář Šimek podržel hosty, při střelách Jíši, trestném kopu Pohorského a ráně Křivohlavého po rohu, na druhé straně hlavičkoval Holan těsně vedle.

Druhé dějství přineslo více vzruchu před brankami, k čemuž přispěl gól hostujícího Krause po brejkové akci s pomocí teče. Tuchlovice následně mohly rozhodnout, ale Skořepa trefil z trestného kopu břevno, gólovou střelu Jalaghonii srazil Vacek obličejem na roh a Cabejšek na zadní tyči zamířil vedle. Domácí šance hostů přežili a v 71. minutě je dostal do hry Trpišovský, který přehlavičkoval Šimka po trestném kopu Pohorského. Poříčští se hnali za výhrou, ale Vackova tečovaná hlavička šla těsně vedle. A tak udeřil v 88. minutě krásnou ranou Skořepa z dvaceti metrů. V nastavení byl blízko vyrovnání Páv, ale přestřelil branku.

"Soupeř měl čtyři střely na bránu, z toho dal dvě branky, jednou nastřelil břevno a jednu chytil brankář. My jsme měli tři dobré střely a všechny skončily nad. Na malém hřišti jsme se po čtvrthodině přizpůsobili tvrdě hrajícímu soupeři, který bojoval a běhal. Pětadvacet minut jsme byli lepší, zatlačili jsme je, ale gól jsme nedali. Ve druhé půlce jsme bohužel dostali gól. Poté jsme zjednodušili hru, dali jsme vysokého hráče na hrot, hráli jsme na odražené míče a podařilo se nám vyrovnat po standardní situaci. Následně jsme měli víc standardek, ale nebyli jsme schopni dát gól a oni se krásně halfolejem trefili k tyči. To my neumíme, máme tři gólovky a kopneme to nad. Hráč, který má hrát ve třetí lize, musí gólmana obstřelit, ale trefí se nad, a tak místo 2:2 je to 1:2," podotkl po zápase trenér Poříčí Libor Pala, jenž se zmínil i o brzkém střídání Klauze a ve druhém poločase špílmachra Havlíčka. "Oba jsem střídal ohledně výkonu. Klauz prohrával souboje s klukem, kterého jsem vyhodil po půl roce z Dukly, protože byl nejměkčí hráč. Havlíček dával všechny míče dozadu ani jeden dopředu, to tak nemůžeme hrát. Potřebujeme odvahu dopředu, to bylo, až když se přesunul Honza Pohorský do středu zálohy, do té doby to bylo všechno alibistické."       

Branky: 75. Trpišovský – 51. Kraus, 88. Skořepa. Rozhodčí: Martin Vlk. ŽK: Vacek, Páv, Jíša – Hafenrichter, Kedroň, Kraus, Skořepa. Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Poříčí: Tlamicha – Verner (60. Pešta), Křivohlavý, Vacek, Pohorský – V. Balata, Havlíček (72. Janků), Jíša – Afanasenko, Páv, Klauz (34. Trpišovský).