SLANÝ - POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU 0:2

Do první šance se dostali hosté, ale rychlou souhru Havlíčka s Rejhonem zakončil slabě Páv. Po čtvrthodině hry přišla loženka domácího Galbavého, jenž dělal v úvodu velké problémy hostům. Ten se po narážečce s Ahmedem, dostal sám před Tlamichu, který ho však parádně vychytal. Ve 20. minutě rychle přenesl Havlíček hru Páva, jehož centr "koníčkem" uklidil do sítě Přitasil - 0:1. Vzápětí mohl srovnat Galbavý, po chybné rozehrávce Pohorského na Přitasila, ale Jírů společně s Tlamichou ho zpacifikovali. Do konce poločasu již byli nebezpeční jeh Poříčští, ale Rejhon po akci Páva s Jíšou, přestřelil branku Sedláka, Havlíčkovo zakončení po centru Jíši lapil domácí gólman, Jíša po úniku ze strany tísněný Kostovčíkem netrefil branku a Rejhona na poslední chvíli zblokoval Čáblík.

V úvodu druhého poločasu rychle rozehrál brankář Tlamicha míč na Páva, jehož ale vychytal brankář. V 56. minutě se stejně jako v prvním poločase řítil Galbavý po souhře s Ahmedem na Tlamichu, který opět Poříčí podržel. V 62. minutě tak udeřilo na druhé straně. Vacek získal míč pro Havlíčka, ten vyslal do brejku Páva, ten po sóle obešel brankáře Sedláka a upravil na 0:2. Střelec branky mohl vzápětí navýšit vedení Poříčí, ale po Přitasilově přihrávce nedostal míč do sítě z malého vápna, následně Rejhon po krásné akci Jíši trefil tyč. Poté domácí začali nakopávat dlouhé míče na vysoké hroty, ale hlavičku Hořejšího lapil Tlamicha a Ahmed z hranice penalty přestřelil. Hosté podnikali v závěru brejky, hlavně přes Rejhona, ale toho třikrát zpacifikoval brankář.

"Prvních 25 minut nebylo z naší strany dobrých a jen díky Tlamichovi jsme vedli. Celý týden se hráči chystali na hru Galbavého a pak nám jde dvakrát sám na branku, což je trestuhodné. Ovšem pak se mužstvo uklidnilo i díky Havlíčkovi, který podržel míč a rozdával kolmice dle šablony. Ve druhém poločase už jsme hru měli pod kontrolou. Jen škoda, že těch branek do domácí sítě nebylo více a utkání bylo otevřené až do poslední minuty. Slaný hrálo velice dobře a důrazně už v minulém týdnu proti Zbuzanům a s námi jen potvrdilo, že má kvalitní tým," dodal po utkání spokojený manažer Poříčí Petr Lacina.

Branky: 20. Přitasil, 62. Páv. Rozhodčí: Miroslav Vlk. Poločas: 0:1. Poříčí: Tlamicha – Pohorský, Vacek, Jírů, Vosáhlo - Přitasil (76. Verner), Havlíček - Jíša, Rejhon (86. Hašek), V. Balata (81. Pešta) - Páv (65. Křivohlavý).

JOSEF LIMON