POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – HOSTOUŇ 1:2

V prvním poločase si diváci mohli ukroutit hlavy, protože se hrál místo fotbalu tenis. Hosté nepotřebovali zálohu, a jak mohli, nakopli míč dopředu na urostlého Šilhána a občas se tak dostali ke standardní situaci, což je jejich doménou. A tak se stalo, že v 11. minutě rozehrávali trestný kop, Šilhán zablokoval basketbalově Komárka a Motlík snadno překonal hlavou Kumštu. Ve zbytku poločasu už domácí hosty uskákali a dostali se i na druhé straně k zakončení, ale po závaru trefil Komárek hráče na malém vápně, střelu Vyhlídala kryl Charvát a hlavička Peroutky šla nad.

Více vzruchu přineslo druhé dějství a hosté se z brejkových situací dostali třikrát sami před Kumštu (Novák, Šilhán a Letko), ale ten je vždy vychytal. Až v 73. minutě ho překonal Elman po sklepnutí Šilhána. Zdálo se být rozhodnuto, domácí však vrhli všechny síly do útoku a v 85. minutě snížil Trpišovský střelou pod břevno, po centru Páva. V závěru se mohl střelec gólu stát hrdinou, ale sólo po kolmici Páva zakončil do nohy Charváta. A tak si Hostouň odvezla domů tři body.

„Hrála se kopaná, ne fotbal. Od lídra jsem čekal víc. Velvary, Jíloviště i Vykáň chtěly hrát fotbal, Hostouň ne. Nakopávala jen míče dopředu, o které bojovala, takže nepotřebovala záložníky, přesto jí to přineslo úspěch. My jsme také jen bojovali, a tak se nedivím Standovi Vlčkovi, že byl po zápase smutný, že si nezahrál fotbal. Musím však poděkovat hráčům, že v závěru zápas zdramatizovali a nechali na hřišti všechny síly, i když nám to body nepřineslo," dodal po utkání kouč Poříčí Pavel Šimáček.

Branky: 85. Trpišovský – 11. Motlík, 72. Elman. Rozhodčí: Glogar. ŽK: Páv – Šilhán, Neuman. Diváci: 50. Poločas: 0:1.

Poříčí nad Sázavou: Kumšta – Komárek, St. Vlček, Křivohlavý, Vosáhlo (68. Verner) – Bredler (77. Svoboda), Peroutka – Vyhlídal (46. Pohorský), Páv, Stibůrek (63. Jírů) – Trpišovský.