Sl. Jesenice – Poříčí n. S. 1:2

V úvodu se hosté tlačili dopředu a branku Jesenice ohrožovali hlavně po rohových kopech. Po čtvrthodině mohlo, ale udeřit na druhé straně, když se po zavání v obraně řítil Kratochvíl sám na Kumštu, ale ten střelu vyrazil. O chvíli později orazítkoval Kratochvíl tyč. Poté se hra vyrovnala a domácí několik slibných akcí nedotáhli do konce. Udeřili ale hosté. Ve 42. minutě unikl Houda, naservíroval míč na hranici penalty již zraněnému Filipovi, a ten poslal míč do sítě. Po přestávce již po většinu času na hřišti existovala jen Jesenice, která neustále dobývala branku Poříčí a v některých momentech bylo s podivem, co domácí hráči nepromění. Pytelka, Kratochvíl, Kurrilla vyhořeli na Kumštovi, hlavičku Kratochvíla vyhlavičkoval Kovář z brankové čáry a další střelu po protiútoku zastavil na brankové čáře Braný. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali, když Beneš po rohu málem z hranice šestnáctky protrhl síť. V závěru se hrálo vabank. Hostující Lukáš trefil po trestném kopu Naňáka s pomocí brankáře břevno, z protiútoku domácí nezakončili akci čtyři na dva. Již v nastavení vydláždil Lukáš uličku na M. Stibůrka, který z úhlu přehodil brankáře a vystřelil tak hostům nezasloužené vítězství.

„Zasáhla snad vyšší moc, protože jinak si nedovedu představit, že jsme mohli zápas vyhrát. Po většinu času byli domácí aktivnější a vypracovali si nespočet šancí, ale my jen díky vynikajícímu brankáři Martinu Kumštovi a neschopnosti domácích střelců jsme vyhráli. Podali jsme velmi špatný výkon, hlavně ve hře dozadu byl průvan. Z minima jsme nakonec vydolovali maximum a pro nás jsou tři body jako dar z nebes,“ zhodnotil výhru trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Branky: 82. Beneš – 42. Filip, 90 + 2 M. Stibůrek. Rozhodčí: Zdeněk. ŽK: 1/3. Diváků: 20. Poločas: 0:1.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Kumšta – J. Stibůrek, Kovář, Braný, Naňák – Mašek (72. Vaněk), Lukáš, Houda, M. Stibůrek – Filip (46. Breburda), Šimáček.