Předchozí
1 z 13
Další

Dvanáct okresů, stejný počet vedoucích týmů a zajímavých příběhů… Třeba takový Neveklov, loni odstartoval na padáka, letos je k nezastavení. Tedy téměř. Opravdu stoprocentní bilanci si hýčká už jen nedávno ještě divizní lídr Nymburska.

Někde okupují první příčky jedenáctky, pro které byla druhá třída až dosud stropem. Mezi nimi i oddíl, jehož název je synonymem pro nešikovanost. O té fotbalové ale v případě Horýmírů z Neumětel nemohla být na podzim řeč. Na Berounsku ukázali záda všem třinácti dalším sokům.

Stejný kousek se povedl i Kostelci, přestože se na Mělnicku „chlubí“ i jedním ne zrovna lichotivým primátem. Žádný ze soupeřů nebyl v první části aktuálního soutěžního ročníku tak často vylučován jako hráči od Labe.

Vizitky všech dvanácti půlmistrů můžete srovnávat na dalších stránkách.

Mělnicko: LABSKÝ KOSTELEC

SK Labský KostelecSK Labský KostelecZdroj: archiv oddílu
Bilance:
10-1-0-2 32:19 32 bodů
Náskok: 2 body na Sokol Čečelice
Nejlepší střelec: Jakub Pajkrt, 6 gólů (12. - 17. místo)
Naposledy v kraji: 2015/2016
Zajímavost: Tým vede z lavičky bývalý obránce Sparty Jaroslav Kotek (71). Posilou na hřišti se ukázal návrat odchovance Jakuba Pajkrta z divizních Neratovic. Přestože kvůli zranění neodehrál vše, stal se lídrem mladší sestavy. Kostelečtí nemají nejlepší útok ani obranu, s pěti červenými byli nejtrestanějším účastníkem soutěže, na podzim si ale udrželi nejstabilnější výkony a ve svůj prospěch urvali řadu vyrovnaných zápasů.

Praha-východ: SLAVOJ VELKÉ POPOVICE

Slavoj Velké PopoviceSlavoj Velké PopoviceZdroj: archiv oddílu
Bilance:
10-1-1-1 49:16 33 bodů
Náskok: o skóre před Sokolem Hrusice
Nejlepší střelec: Jakub Bíba, 14 gólů (1. místo)
Naposledy v kraji: 2006/2007
Zajímavost: Ve městě piva zažívají malé déjà vu. Také před dvěma lety se po podzimu dělili s jedním z konkurentů o první flek. Jenže na jaře už se nehrálo a v kraji později doplnily stavy Radonice, rozhodl vzájemný zápas, který Slavoj těsně prohrál. Letos je na tom stejně s Hrusicemi, zatím jediným přemožitelem v základní hrací době. „Snad nám to covid nepo…,“ modlí se v Popovicích.

Praha-západ: SOKOL DOBROVÍZ

Sokol DobrovízSokol DobrovízZdroj: archiv oddílu
Bilance:
11-0-2 54:11 33 bodů
Náskok: 2 body na Sokol Zlatníky
Nejlepší střelec: David Fábry, 9 gólů (8. - 10. místo)
Naposledy v kraji: dosud nehrál
Zajímavost: Sokol se až dosud pohyboval na rozhraní okresního přeboru a třetí třídy. V dávnější minulosti dokonce kopal soutěže na Kladensku, kam to má coby kamenem dohodil. V současném kádru působí několik hráčů, kteří prošli mládeží SK Kladno a mezi dospělými sbírali ostruhy v regionálních top klubech – nejčastěji v sousedním Sokole Hostouň. Do této kategorie patří Jakub a Lukáš Krupičkové, Daniel Novák, Adam Hofman nebo střelec David Fábry.

Kladensko: SOKOL VRANÝ

Sokol VranýSokol VranýZdroj: archiv oddílu
Bilance:
10-1-0-2 55:19 32 bodů
Náskok: 2 body na SK Vinařice
Nejlepší střelec: Tomáš Kubík, 19 gólů (1. místo)
Naposledy v kraji: 2018/2019
Zajímavost: Kapitán Libor Volf většinu kariéry strávil v domovském SK Slaný, kde patříval k vůdčím postavám klubu a několikrát mu svými góly pomohl v důležitých zápasech. V roce 2014 byl dokonce vyhlášen v rámci ankety Sportovec Slaného vítězem čtenářské kategorie Hvězda Deníku.

Rakovnicko: FK HŘEDLE

FK HředleFK HředleZdroj: archiv oddílu
Bilance:
11-0-1-2 58:13 34 bodů
Náskok: 6 bodů na SK Senomaty
Nejlepší střelec: Denis Scott Bechner, 14 gólů (2. místo)
Naposledy v kraji: 2016/2017
Zajímavost: Bethel Amauwah, 46letá osobnost Sokola Hředle, zaujal celou republiku před dvěma lety. Ve vypjatém zápase s Olešnou se přiznal, že rozhodující gól na 4:3 vstřelil pomocí ruky. Jeho tým sice nakonec po penaltovém rozstřelu vyhrál, ale bod mu nakonec scházel k postupu. I proto Amauwah dostal od FAČR cenu Fair play z rukou Antonína Panenky.

Berounsko: HORYMÍR NEUMĚTELY

OP: Neumětely - ČLU Beroun B 4:1.OP: Neumětely - ČLU Beroun B 4:1.Zdroj: ČLU Beroun
Bilance:
9-1-3 38:12 28 bodů
Náskok: 1 bod na Freyburg Trubín
Nejlepší střelec: Daniel Nový, 10 gólů (7. místo)
Naposledy v kraji: 1986/87 (krajská soutěž, sk. F) - poz. red. v roce 1947/48 vyhrály Neumětely I. A třídu Podbrdské župy
Zajímavost: Daniel Nový, kanonýr, který před sezonou přišel z o tři soutěže výš hrajícího Komárova, se v podstatě vrátil domů do mateřského klubu. Nový se umí skvěle dostat do šancí, hodně jich promění, ale často i zaváhá, v tabulce střelců mohl klidně být výš.

Nymbursko: ČECHIE VYKÁŇ

Z fotbalového utkání okresního přeboru Kostelní Lhota - VykáňZ fotbalového utkání okresního přeboru Kostelní Lhota - VykáňZdroj: Foto: Deník/Vladimír Malinovský
Bilance:
13-0-0 53:15 39 bodů
Náskok: 9 bodů na Polaban Nymburk B
Nejlepší střelec: Radek Hanzlík, 17 gólů (1. místo)
Naposledy v kraji: 2018/2019
Zajímavost: Naprostý suverén soutěže projel přebor jako horký nůž máslem. Vykáň neztratila ve třinácti duelech ani jediný bod, Radek Hanzlík nasázel soupeřům sedmnáct gólů. Čechie ještě v sezoně 2017/18 hrála divizi, pak sestoupila. Po roce v krajském přeboru klub přihlásil pouze okresní přebor.

Kolínsko: SOKOL JESTŘABÍ LHOTA

Z fotbalového utkání okresního přeboru  Jestřabí Lhota -- ZásmukyZ fotbalového utkání okresního přeboru Jestřabí Lhota -- ZásmukyZdroj: Foto: Deník/Vladimír Malinovský
Bilance:
9-2-0-1 33:10 31 bodů
Náskok: 2 body a zápas k dobru na FC Velim B a FK Libodřice. Půlmistrem se ale dodatečně může stát Sokol Plaňany, který dohraje dva odložené zápasy až na jaře.
Nejlepší střelec: Václav Šámal, Matěj Trojan, 6 gólů (18. - 22. místo)
Naposledy v kraji: 2017/2018
Zajímavost: Jedinou prohru utrpěli v letošní sezoně borci Jestřabí Lhoty na půdě velimské rezervy. Jinak jen vítězili, dvakrát po penaltovém rozstřelu. Tým okolo zkušených plejerů Kličky, Kesnera, Krupky nebo hrajícího kouče Mikeše střelecky táhli především dva mladíci – osmnáctiletý Václav Šámal a o rok starší Matěj Trojan.

Kutnohorsko: AFK KÁCOV

Z fotbalového utkání okresního přeboru Malín - Kácov (4:2)Z fotbalového utkání okresního přeboru Malín - Kácov (4:2)Zdroj: Foto: Deník/Vladimír Malinovský
Bilance:
10-1-2 36:17 31 bodů
Náskok: 3 body na Sokol Malín
Nejlepší střelec: Petr Hošta, 10 gólů (3. - 4. místo)
Naposledy v kraji: 2016/2017
Zajímavost: Kácov bojuje o první příčku především s Malínem. Mužstvo, které se opírá o výkony zkušeného stopera Černíka a desetigólového střelce Hoštu, se dostalo do čela až v posledním kole podzimu. V předposledním zápase Kácov prohrál právě na půdě Malína 2:4, jenže Malín v letošní derniéře padl, čehož Kácov využil právě díky trefám výše uvedených Černíka s Hoštou.

Příbramsko: SK JINCE 1921

FK Jince 1921FK Jince 1921Zdroj: archiv oddílu
Bilance:
10-1-0-2 48:14 32 bodů
Náskok: 3 body na Tatran Sedlčany C
Nejlepší střelec: Lukáš Dráb, 13 gólů (1. místo)
Naposledy v kraji: 2014/2015
Zajímavost: Jince jedou v okresním přeboru způsobem start - cíl. Stejně jako před rokem se od začátku podzimu usadily na čele. Ve třinácti kolech přišla dvě klopýtnutí a zejména v předposledním duelu se jednalo o překvapení, když lídr prohrál doma s Počepicemi. Na vině byla zranění hráčů z minulého utkání. Tým táhne Lukáš Dráb, který se 13 góly vévodí střelcům. Pravidelně prosazovat se ale začal až v s příchodem října. Do té doby měl na kontě jediný zásah.

Benešovsko: SOKOL NEVEKLOV

Přeborník okresu Benešov Sokol Neveklov. Zopakují Neveklovští šest let starý triumf?Zdroj: Jan Hameta
Bilance:
11-1-1 52:12 34 bodů
Náskok: o skóre před FC Křivsoudov
Nejlepší střelec: Jan Křemen, 16 gólů (1. místo)
Naposledy v kraji: 2018/2019
Zajímavost: Dohrávat se loňská sezona, usiloval by Neveklov nejspíš jen o holou záchranu. Z šesti úvodních zápasů vyhrál jediný. „Skokana roku“ s trenérem v bráně teď ale čeká postupový boj s druhým Křivsoudovem. Doma ho sice porazil vysoko 5:0, nicméně i tak mají oba týmy stejně bodů. Nejlepší střelec Křemen na sebe upoutal při vysoké výhře 13:2 na půdě rezervy Divišova, kde se trefil hned šestkrát.

Mladoboleslavsko: SOKOL ŘEPOV

Sokol ŘepovÚspěšnému podzimu fotbalistů Řepova předcházelo letní soustředění.Zdroj: archiv oddílu
Bilance:
10-2-1 55:17 32 bodů
Náskok: o skóre před SK Benátky B
Nejlepší střelec: Václav Kohout, 18 gólů (2. místo)
Naposledy v kraji: dosud nikdy
Zajímavost: Dříve bylo řepovské hřiště na kopci nad obcí považováno za jedno z nejhorších na okrese. V roce 2006 zde však proběhla nákladná rekonstrukce a od roku 2008 hrají místní borci na parádním pažitu. Letošní zápasy zdobí i neméně skvělé výkony.