FC Graffin Vlašim - Viktoria Žižkov 0:1

Vlašim po celý zápas, který za stálého deště někdy připomnínal vodní pólo, podala sympatický výkon a byla Žižkovu více než vyrovnaným soupeřem. V závěru prvního poločasu přitlačila hosty k jejich šestnáctce, ale žižkovská obrana závary uhasila. V největší šanci netrefil Zajac z malého vápna opuštěnou branku Bartalského.

Po přestávce si vynutil Žižkov tlak, ale hrozil jen ze standardních situací a z jedné nakonec udeřil. Ihned po obdržené brance nastřelil vlašimský Křeček z trestného kopu tyč. Závěr byl hektický, Vlašimští vrhli vše do útoku a málem inkasovali, ale Ronzik bravurně vychytal jak hlavičku Bukače, tak dorážku Bažíka.

"Bylo to hodně bojovné utkání a rozdíl dvou soutěží se na mokrém terénu smazal. Jsem rád, že jsme postoupili, protože soupeř hrál velmi dobře," zhodnotil postup do III. kola šťastný trenér Viktorie Žižkov Stanislav Griga.

"Kluci si ověřili, že mohou hrát proti ligovému mužstvu. Za výkon se nemusíme stydět, protože jsme hráli dobře. Jediné, co mě mrzí je zranění Vebra. Jinak jsem spokojený, že Lizák, pokud začne trénovat, tak bude oporou. Navíc jsem rád, že Zachariáš zapadl do mužstva a zase obrana lépe fungopvala," dodal k pohárovému zápasu trenér Vlašimi Zdeněk Hašek.

 

Branka: 83. Procházka. Rozhodčí: Adam. ŽK: Petrů, Kabele, Vořechovský - Moughfire, Procházka. Diváků: 450. Poločas: 0:0.

FC Graffin Vlašim: Ronzik - Veselý, Zachariáš, Lizák, J. Petrů - Vebr (25. Kabele), Růžička (83. Hušťava), Křeček, O. Průcha - Zajac, Vořechovský.

Viktoria Žižkov: Bartalský - Moughfire, Kropík, Pilař, Kučera - Stracený, Procházka, Novotný (63. Brožík), Kušnír - Demjan (58. Švancara), Bukač (90. Da Silva).