Jawa Divišov – Jiskra Struhařov 4:1

Od začátku se hrál otevřený fotbal bez zábran se skvělými zákroky brankářů, kteří jsou asi nejlepšími v okresním přeboru.

Jako první se ukázal hned ve druhé minutě struhařovský Pavel Pessr, když nejprve vyrazil ránu Marka Hanuše a poradil si bravurně s pomocí břevna i s hlavičkou dorážejícího Campodonica z malého vápna. Ihned po rozehrání rohu lapil na brankové čáře hlavičku Macháčka. Za chvíli na druhé straně prokázal své kvality Jan Hanuš proti trestnému kopu Zdeňka Pessra a dvěma průnikům Koblasy, Sysel po centru Kaňky ve skluzu zamířil z malého vápna vedle.

Na chvíli se tempo hry uklidnilo. V 31. minutě se domácí diváci poprávu zlobili na rozhodčího Rezka, který Veselému za facku Martinu Hanušovi udělil pouze žlutý kartónek. Poslední čtvrthodina poločasu patřila Divišovu, ale osamocený Vávra po přihrávce Marka Hanuše zamířil vedle, hlavičku P. Bumbálka po rohu Vávry a ránu Campodonica z šestnáctky vyrazil P. Pessr.

Po přestávce se již diváci dočkali branek a dokonce pěti. Úvod obstaral Vondrák trestným kopem, který vyrazil P. Pessr, na druhé straně J. Hanuš konečky prstů vytlačil střelu Sysla z šestnáctky. V 54. minutě ochozy poprvé zaburácely. Campodonica po zasekávačce poslal Kaňka k zemi a kapitán P. Bumbálek dostal z penalty Divišov do vedení. Domácí se po gólu zatáhli, koledovali i o gól, ale J. Hanuš je podržel po ráně Sysla a Koblasa po centru špatně trefil na malém vápně míč. V 63. minutě ale udeřilo na druhé straně po individuální akci Marka Hanuše. Vzápětí fauloval P. Bumbálek hostujícího Koblasu a rozhodčí Rezek ukázal správně na penaltový puntík. K míči se postavil Z. Pessr, ale jeho úmysl vystihl J. Hanuš a míč vyrazil.

Přesto se hosté dočkali snížení, když v 74. minutě propadl balón po trestném kopu Koblasy zdí, kde číhal Sysel a se štěstím prostřelil J. Hanuše. Struhařov se tlačil za vyrovnáním, ale pořádnou šanci si nevypracoval. Naopak domácí Vávra si závěr pronajmul pro sebe. Nejprve ho bravurně s pomocí tyče vychytal P. Pessr. Následně po vybojování míče Markem Hanušem sóle prostřelil P. Pessra a v poslední minutě uzavřel z trestného kopu na konečných 4:1.

Po zápase měl trenér Divišova Josef Tůma velkou radost. „Je to paráda. Jsem tady půl roku, který byl zakončen výhrou v poháru,“ a dodal k finále: „Byl to vynikající zápas, s výbornými výkony obou brankářů. Po bezbrankovém poločase mužstvo nabudila první branka Petra Bumbálka, navíc jsme za chvíli přidali druhou Markem Hanušem. Poté na nás byla odpískána penalta, která si myslím, že být neměla, ale brankář Honza Hanuš jí chytil. Sice Struhařov snížil, ale závěr jsme zvládli a díky dvěma gólům Vávry nakonec vítězství uhájili. S výkonem celého kolektivu jsem spokojený, hlavně osa týmu fungovala perfektně. Brankář vynikající, Jarda Pekárek vzadu zahrál výborně, Mirek Bumbálek po zranění v závěru zklidnil hru a Marek Hanuš vepředu hrát také velmi dobře, ale to bych mohl vyjmenovat celou sestavu.“

Branky: 81. a 90. Vávra, 54. P. Bumbálek (z PK), 63. Marek Hanuš – 74. Sysel. Rozhodčí: Rezek. ŽK: L. Svoboda, Macháček – Veselý, Pospíšil. Diváci: 150. Poločas: 0:0.

Jawa Divišov: J. Hanuš – Martin Hanuš (76. M. Bumbálek), L. Svoboda, P. Bumbálek, J. Pekárek – Štěpnička (55. Vobořil), Vávra, Macháček, Vondrák – Marek Hanuš, Campodonico (87. Lehán).

Jiskra Struhařov: P. Pessr – J. Kaňka, Z. Pessr, Veselý, Hovorka – Kocábek, Pospíšil, Peter, Koblasa – Sysel, Kremina (23. Hauzar).