Plzeň zatím z jedenácti zápasů pouze jen jednou remizovala, jinak všechny zápasy vyhrála a má před druhou Spartou Praha, v této fázi ligy, náskok neuvěřitelných devíti bodů.

Fotbalisté Graffinu Vlašim naopak vládnou II. lize, ve které také drží neporazitelnost, takže nebude zápas snadnou záležitostí a fanoušci se mají na co těšit.

„Povedlo se, že hraje první s prvním a obě mužstva jsou letos neporažená. Nevím na jaký zápas by nás měla přijít povzbudit větší divácká kulisa. Doufám, že si všichni zápas užijeme,“ věří ještě trenér Vlašimi Roman Nádvorník a dodává: „Kluci by chtěli dokázal, že mají na to Plzeň porazit. Chceme dokázat, co se nepovedlo mančaftům v lize a uvidíme, jestli se nám to povede.“

V sobotu čeká Vlašim ve druhé lize souboj s druhou Duklou Praha, ale trenér nepočítá, že by nasadil proti Plzni druhý sled. „V mužstvu budou malé změny, ale žádné razantní,“ nevypouští kouč pohár, na který ale nemůže počítat se sniperem Miloslavem Strnadem, který si v Sezimově Ústí obnovil zranění stehenního svalu.

Plzeň narazila na Vlašim v poháru i v loňském ročníku. Zvítězila 3:1 a nakonec celý Ondrášovka cup vyhrála. Navíc Vlašim sehrála s Plzní i přátelský zápas. Bude z těchto zápasů trenér Nádvorník čerpat? „Plzeň jsem viděl teď ve dvou zápasech, takže jí máme přečtenou, navíc je výhoda, že byl Petržela povolán do národního mužstva a tudíž proti nám nenastoupí,“ má dostatek informací o soupeři Roman Nádvorník, pro kterého je to na lavičce Vlašimi předposlední zápas. Po sobotním utkání s Duklou Praha natočí trenérské kormidlo na Příbram, kterou povede v Gambrinus lize.