Finálovými zápasy okresního fotbalového poháru zakončila mužstva sezonu 2006/2007. O největší ušatý pohár se střely dospělé celky – domácí Jiskra Struhařov a Votice B.


STRUHAŘOV 2
VOTICE B 2
(na penalty 2:4)

 

Rezerva Votic přijela posílena o několik hráčů divizního mužstva a hned ve druhé minutě se ujala vedení po rozehraném trestném kopu Baťhy a hlavičce Janů, na kterou gólman P. Pessr nestačil zareagovat. Domácí se z obdržené branky jen pomalu dostávali do tempa a na polovinu soupeře se moc nepouštěli. Ve 25. minutě zamířil Nepivoda z otočky přes bránu. Na druhé straně Pospíšil vyzkoušel střelou z dvaceti metrů pozornost brankáře Soukupa. V téže minutě votický V. Budil prošel středem až před P. Pessra, ale nenašel skulinku. Do poločasu stojí za zmínku snad jen střela domácího Veselého doprostřed brány a pokus votického Šlejmara a hlavička Nepivody.
Po změně stran se Struhařovští více tlačili na polovinu soupeře. V 50. minutě Pospíšilovu střelu vytěsnil Soukup na roh. Jenže o chvíli později se prosadil střídající Daniel a zvýšil na 0:2. Zdálo se, že Votičtí v poklidu dohrají zápas. Ve 25. a 28. minutě poslaly do hry zbývající náhradníky z lavičky, jenže brzy poté odkulhal po srážce jeden z hráčů a utkání dohrávaly v deseti. Struhařovští vycítili šanci a přitlačili soupeře na polovinu. V 85. minutě vykopl Šlejmar míč směřující za brankovou čáru. Za dvě minuty se domácí přeci jen dočkali, když Z. Pessr propálil vše, co mu stálo v cestě a snížil na 1:2. Drama pokračovalo. S trestným kopem votického Janů si P. Pessr poradil. Struhařovští se nechtěli smířit s porážkou a chtěli si vynutit penaltový rozstřel. To se podařilo Božovskému těsně před závěrečným hvizdem píšťalky rozhodčího Konvičky.
Penaltovou tajenku zahájil votický Málek, jeho střelu P. Pessr vyrazil. Další exekutoři již byli úspěšní, Janů, Daniel, Kuneš a L. Budil. Za Struhařov skóroval Z. Pessr a M. Kaňka, nedali Pospíšil a Koblasa. Konečný stav 2:4.
Michal Červenka, vedoucí Struhařova: „Hosté působili fotbalovějším dojmem, byly znát posily z áčka. Ve druhé půli jsme s trochou štěstí vyrovnali hru i výsledek. Zřejmě jsme si ho vybrali a při penaltách nás naopak opustilo.“
Vladimír Pešata, vedoucí Votic: „Podali jsme dobrý výkon až na poslední čtvrhodinku, kdy jsme dohrávali v deseti. V penaltovém rozstřelu jsme odvedli dobrou práci. Chci všem klukům poděkovat.“

Branky: Z. Pessr, Božovský – Janů, Daniel. Rozhodčí: Konvička. ŽK: 1/2. Poločas: 0:1. Jiskra Struhařov: P. Pessr – Hovorka, Z. Pessr, Semerád, Straka – Koblasa, Veselý, Kůstka, M. Kaňka – Pospíšil, Sysel. Střídali: Božovský, Mareš, J. Kaňka. Marila Votice B: Soukup – Šlejmar, L. Budil, Janů, Dušátko – V. Budil, Málek, Kolář, Baťha – Pohan, Nepivoda. Střídali: Daniel, Kuneš, Šedivý.