Podcenění posledního týmu se Divišovu nevyplatilo

Velký Osek - Do Velkého Oseku přijel z Divišova zase plný autobus s namlsanými fanoušky ze vzrůstajících výkonů svých hráčů v I. B třídě. Tentokrát se ale po zápase na hřišti posledního týmu tabulky žádná děkovačka nekonala, protože zápas skončil nerozhodně.

13.4.2015

Divišovský Marko Lehán (vpravo) sice otevřel skóre ve Velkém Oseku, ale výhru nakonec se spoluhráči po zápase neslavil. Foto: Martin Procházka

VELKÝ OSEK – DIVIŠOV 2:2

Přitom Divišov si nemohl přát lepší úvod zápasu, když centrovaný míč Lehána z levé strany skončil již ve 3.minutě na vzdálenější tyči v domácí síti – 0:1. Hostům však vstřelená branka nepomohla a zajímavých fotbalových momentů předvedl za celý zápas poskrovnu. Kombinační hru a poctivý kolektivní výkon zapomněli hráči v Divišově na náměstí a zjistili, že podvědomé podcenění soupeře se nevyplácí. Do konce poločasu stojí za zmínku dvě super šance domácího naspeedovaného Bayera, ale ani jednou si na Jana Hanuše nepřišel. Ovšem ve 35. minutě už zahřmělo, brankář Divišova na poslední chvíli ukopl míč před útočníkem domácích, který ale odkop zblokoval, balón se dostal k Maškovi a ten ho pohodlně dopravil do prázdné brány.

Druhý poločas se podobal prvnímu, Divišov se opět dostal zadarmo na koně, když centrovaný míč ve vápně rukou srazil domácí Černý a Vondrák v 55. minutě nařízenou penaltu suverénně proměnil. Do konce zápasu stojí za zmínku již jen akce Vondráka místo, který místo střely volil centr, který domácí v klidu odhlavičkovali a pěkný volej Zámostného mimo branku po centru od Janovského. Divišov si za předvedený výkon vyhrát nezasloužil, a tak se i stalo, když v 89.minutě proměnil penaltu Koubek a upravil na konečných 2:2.

Branky: 35. Mašek, 89. Koubek (z PK) – 3. Lehán, 55. Vondrák (z PK). Rozhodčí: Mucha. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Divišov: J. Hanuš – Martin Hanuš, Jíša, Macháček (75. Djakov), Lehán – Campodonico (60. Blažíček), Janovský, Vávra, Vondrák – Marek Hanuš, Zd. Pekárek (67. J. Zámostný). Trenér: Roman Sedlařík.

JOSEF SVOBODA

Autor: Redakce

13.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

Při střetu pěti aut na dálnici se zranilo dítě

KRÁTCE: Test na infekce bude zdarma

Konopiště bude patřit běžcům

Benešov - V unikáním prostředí této historické památky se totiž připravuje závod Mattoni Free Run, který nabídne trasu na 5 nebo 10km. "V našem závodu nejde o to být první, ale potkat se dalšími nadšenci, partou kamarádů a užít si nejen běh, ale také prostředí, ve kterém se celá akce uskuteční," říkají k závodu jeho organizátoři, kteří již tři roky pod záštitou Run Czech oficiálně organizují pravidelné výběhy po celé republice.

Václav Hudeček koncertoval v Louňovicích pod Blaníkem

Louňovice pod Blaníkem /FOTOGALERIE/ - Zatímco některé politické strany v sobotu 21. října večer slavily a jiné plakaly, Louňovice pod Blaníkem se nechaly okouzlit barokní hudbou. V rámci už 33. ročníku Podblanického hudebního podzimu vystoupil v louňovickém zámku světoznámý houslový virtuos Václav Hudeček. Spolu s ním si měli milovníci vážné hudby možnost poslechnout violoncellistiku Alžbětu Vlčkovou a Vivaldi Collegium Praha pod vedením koncertního mistra Jiřího Partyky.

Týnec byl produktivnější než Teplýšovice

Týnec nad Sázavou – V okresním fotbalovém derby I. B třídy, skupiny D, ukázal Týnec v domácím prostředí opět přívětivou tvář. Po debaklu v Jesenici 0:8 (na hřištích soupeřů má nejhorší skóre ze čtyř zápasů 2:25) by na svěřence trenéra Bubeníka nevsadil nikdo ani groš, zvláště když Teplýšovice hrají poměrně slušně. Jenže v Náklí vyhrál tříbrankovým rozdílem, když mu pomohla žalostná koncovka hostů.

Divišovská Jawa Vyšehořovice nepřejela

Divišov – Fotbalisté Divišova doma nenavázali v I. A třídě, skupině B, na výhru v Lysé nad Labem a po zásluze se všechny body stěhovaly do Vyšehořovic.