ZRUČ N. S. – KONDRAC 5:1

Utkání začalo náporem hostů, kteří se nejprve zlobili na slečnu rozhodčí, že po zákroku na Špičku neodpískala na domácí penaltu. Přesto mohli jít do vedení, ale Špička, Pavlíček ani Kašpar šance neproměnili. A tak přišlo pravidlo nedáš – dostaneš, když Císař nedosáhl na střelu Petrů zpoza šestnáctky. Hostům územní převaha nic nepřinášela, naopak domácí do přestávky Koudelou po centru zvýšili na 2:0. Do konce poločasu ještě Císař vychytal v ložence Petrů.

Druhý poločas začal pro hosty katastrofálně, když domácí šli hned zkraje do tříbrankového vedení a bylo po zápase. Zbytek utkání odehrála Zruč v euforii, vstřelila další dvě branky a Kondrac v závěru pouze snížila Pavelkou.

Hattrickem pokořil Kondrac kapitán Zruče Kamil Petrů, jenž porazil i svého bratra Lukáše. „Před zápasem jsem nemohl na sportu nastavit Fantazii a brácha mi s tím pomáhal. Napsal jsem mu, že mi to nastavil blbě, tak mi odepsal, že to není poslední víkendové zklamání, že nás přejedou. Když nás porazili na podzim, tak to dal na facebook, tak mu teď s chutí vrátím, i když hrál dobře," popsal střední záložník hecování s bráchou a měl velkou radost z hattricku, za který musel po zápase zaplatit panáky.
Autor sedmi gólů za Zruč také dodal k znovuzrození týmu, který měl po podzimu jen tři body a byl na odpis. Jenže teď porazil Teplýšovice, remizoval ve Stříbrné Skalici, vyhrál ve Zdislavicích, pokořil Kondrac a je ve hře. „Podzim jsme projeli nezkušeností a teď už víme, o čem I. B třída je. Zápas s Kondrací to lámal. Nebyl to hezký fotbal a v prvních dvaceti minutách jsme mohli dostat dva nebo tři góly. Soupeř spíš hrál a my jsme dávali góly. Všichni nás již odepisovali, ale teď už opravdu o záchranu hrajeme, o kterou se popereme s Chotýšany, Průhonicemi a Struhařovem, se kterými hrajeme v posledních třech kolech," ukázal Petrů, jaké drama může být v posledních kolech o zachování I. B třídy, když se ještě neví, zda budou sestupovat dvě nebo tři mužstva.

Trenér Kondrace Jiří Janouš mladší byl po porážce od poslední Zruče pořádně naštvaný. „Byl jsem přesvědčen, že ostudu ze Struhařova nemůžeme překonat. Bohužel stalo se, pokud takto hráči přistoupí k důležitému utkání o záchranu, je něco špatně. Na hřišti chybí jasný lídr, který by ostatní strhl. Působíme při hře jako parta hodných naivních kloučků, kdy se jeden spoléhá na druhého a něco jako osobní odvaha a zodpovědnost jsou pro nás neznámými pojmy. Když vedeme s Průhonicemi po dvaceti minutách o tři branky, to je každý najednou fotbalista, každý se nebojí hrát a chce předvést co umí a jaký je to kopáč. Naopak v utkání s naprosto průměrným soupeřem, kdy o něco opravdu jde, si hráči přehazují míč jako horký brambor a po fotbalistech ani památky, naprostá bezradnost a zoufalství. Nevím co si myslet o tom, že na hřišti jezdí viditelně po zadku pouze Budil s Kubínem, tedy starší hráči. Jestliže se budou tyto výkony opakovat, nemáme v krajské soutěži asi co dělat."

Branky: K. Petrů 3, Koudela 2 – Pavelka. Poločas: 2:0.

Kondrac: Císař – Pohorský, Linhart, M. Kubín, Budil – Špička, L. Petrů, Kašpar (83. Vacek), Houdek – Ngo (48. Pavelka), Pavlíček.