Jílové – Poříčí nad Sázavou 4:4

Samotný úvod zápasu Poříčí zaspalo a hned v první minutě ho Topol potrestal z malého vápna. Hosté však v 9. minutě po pěkné spolupráci bratří Stibůrků vyrovnali hlavičkou Jana. Radost ale netrvala dlouho, když osamocený Keller poslal míč podél Kumšty do sítě. Poté se gólové hody zasekly, přesto diváci viděli několik šancí na obou stranách, více jich bylo na jílovské hlavně ze standardních situací.


Do druhé půle vstoupili lépe hosté a v 55. minutě vyrovnal hlavou Vojta po rohovém kopu Boušky. Hosté ale vzápětí neuhlídali trestný kop a Malknecht dorazil míč do sítě. Za pět minut Poříčští opět truchlili, když se Kerek prosadil přes Vojtu a uklidil míč počtvrté za záda Kumšty. Hosté vypadali na debakl zvláště, když jílovští mladíci byli stále svěží ve velkém vedru. Jenže v 66. minutě zafungovala spolupráce Boušky s Vojtou a jako přes kopírák při druhé brance snížil Vojta na 4:3. V závěru hosté otevřeli hru a domácí nebezpečnými brejky ohrožovali Kumštu, ten ale Poříčí podržel a již míč za svá záda nepustil. A tak v nastavení udeřilo na druhé straně. Po faulu brankáře Saňáka na M. Stibůrka, třicet metrů od branky, rozehrál Lukáš trestný kop a po zmatku ve vápně dorazil míč do sítě Braný.


„V zápase bohatém na branky jsme nezachytili začátek, špatně jsme vykrývali střed obrany a zálohy a dostali jsme dvě branky, na které jsme ještě stačili odpovědět. Pak ale nám soupeř opět odskočil na dvoubrankový rozdíl a vypadalo to, že si odvezeme debakl. To se naštěstí nestalo a ze standardních situací jsme i se štěstím vyrovnali. Hráčům děkuji za přístup k utkání, bojovnost a vůli poprat se s nepříznivým stavem,“ byl s bodem spokojený trenér Poříčí Julius Cyrany.


Branky: 1. Topol, 12. Keller, 57. Malknecht, 62. Kerek – 55., 66. Vojta, 9. J. Stibůrek, 90 + 4 Braný. Rozhodčí: Zuzkin. ŽK: 2/2. Diváků: 100. Poločas: 2:1.


SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Kumšta – Braný, Lukáš, Naňák, Vojta – J. Stibůrek, Bouška, Houda (70. Vaněk), Mašek – M. Stibůrek, Šimáček.