POŘÍČÍ N. S. – SK RAKOVNÍK 1:1 PK 4:5

V prvním poločase byla hra vyrovnaná. Domácí se snažili držet míč na zemi, ale to se jim moc na nekvalitním terénu nedařilo. Naopak hostům to nevadilo. Jak to šlo, posílali jeden centr za druhým do šestnáctky Poříčí, hlavně z trestných kopů, když faulů nadělali domácí dost. Brankář Kondelík, poprvé hájící branku Poříčí, ale za svá záda míč nepustil, když se nejvíc zapotil při trestném kopu Isteníka. Domácí toho moc dopředu nevymysleli, přesto se dostali do vedení, když byl po průniku, faulován Balata a Havlíček z penalty otevřel skóre.

Po změně stran se hrálo většinou na domácí polovině, když do šestnáctky létal jeden míč za druhým. Kondelík vyrazil ránu Bystřického, Beneš orazítkoval po rohu břevno, podruhé ho vychytal gólman. Až v 78. minutě se hosté dočkali, když balón po dlouhém autu poslal do sítě Fojtík. A když v závěru na druhé straně, po centru Páva a chybě brankáře Šimka, zazvonila tyč, šlo se do penaltového rozstřelu. Jediným, kdo zklamal, byl domácí kapitán Křivohlavý, a tak druhý bod získal Rakovník.

„Předvedli jsme nejhorší výkon na jaře a za bod můžeme být rádi. Všude jsme byli pozdě, nadělali jsme snad třicet faulů, a tak důrazný soupeř mohl v trestných kopech využívat výškové a váhové přednosti, díky níž posílal jeden míč za druhým do našeho vápna. I kvůli neschopnosti v zakončení a výbornému výkonu našeho brankáře Kuby Kondelíka, vstřelil jen jeden. Náš výkon byl laxní a naštěstí jediná kloudná akce skončila penaltou, kterou jsme proměnili. Penalty jsme nezvládli a ani jsme si snad druhý bod nezasloužili," povzdechl si po zápase trenér Poříčí Pavel Šimáček a dodal ke zdravotnímu stavu: „Tři hráči jsou zranění a tři mi řekli o poločase, že nemůžou pro zranění hrát. Na lavičce jsme sice měli tři náhradníky, ale ti hráli v pátek skoro celé zápasy za béčko. Navíc už vím, že na hřiště poslední Sázavy budu další dva postrádat. Sestavu musíme nějak poskládat. Věřím, že i výkon týmu se změní a byla to s Rakovníkem výjimka. Už bych potřeboval, abychom zabrali i před brankou soupeřů, protože za šest zápasů dát jen čtyři góly, je prostě málo." 

Branky: 14. Havlíček (z PK) – 78. Fojtík. Rozhodčí: Lafek. ŽK: Červený, Gregor (oba R.). Diváci: 75. Poločas: 1:0. Poříčí: Kondelík – Jírů (48. J. Stibůrek), Křivohlavý, Peroutka, Vosáhlo – Pohorský, Mounir (46. Janků) – Páv, Havlíček, Balata (71. Svoboda) – Trpišovský.