STARŠÍ DOROST

BENEŠOV – VLAŠIM 1:2

Úvod derby vyšel vlašimské dvojici Vlasák – Rut, první dvakrát nabíjel, ale druhý zamířil nejprve z malého vápna vedle a následně byl odstaven na poslední chvíli domácím obráncem. Největší šanci měl Filip po závaru v benešovské šestnáctce, ale z blízkosti mířil vedle. Domácí zahrozili jen centry a nebezpečnými střelami Kubálka a Černého vedle.

Začátek druhé půle byl v domácí režii a tlak vyvrcholil v 53. minutě krásnou trefou Keltnera, když předtím Vacek hlavičkoval po rohu vedle a Shapoval neproměnil sólo. Gól ale nastartoval Vlašim, která díky Vlasákovi stav obrátila. Nejprve vyrovnal po odraženém centru Janovského a následně hlavičkoval přesně po trestném kopu Moudrého z poloviny hřiště. V závěru bylo drama, nejprve Hrbek vychytal Janovského, aby v 88. minutě chytil Kotouček benešovskému Černému penaltu.

Kouč Benešova Jan Kudrjavcev byl po utkání rozčarovaný. „Utkání, ve kterém jsme byli lepším mužstvem, se mi hodnotí těžce. První půle byla ještě vyrovnaná. Po přestávce jsme měli dvacet minut drtivý tlak, ale z vyložených šancí jsme dali jen jeden gól, který nám paradoxně uškodil. Hosté po něm zvýšili tempo hry a otočili výsledek po našich chybách. Vyrovnat jsme mohli v závěru z penalty, ale Černý jí neproměnil, což mu ale nevyčítám. Není snadné kopat penaltu v pod tlakem a když Vás sleduje 150 lidí. Penaltový zákrok jsem pořádně na hřišti neviděl, ale po shlédnutí videozáznamu byl faul jasný," dodal k penaltě a poznamenal: „S přístupem k utkání nemůžu hráčům nic vytknout. Zápas mezi prvním a druhým byl před pěknou diváckou kulisou velice kvalitní, se špatným koncem pro nás. Teď musíme zvednout hlavy a zvládnout těžké utkání v Berouně a Kutné Hoře."

Trenér již první Vlašimi Miroslav Jelínek derby zhodnotil. „Bylo to velmi těžké utkání se šťastným koncem pro nás. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, ale Vlasák nedokázal proměnit vyloženou šanci a jednou vykopávali domácí míč z prázdné branky. Ovšem po přestávce jako by jsme ještě seděli v kabině, Benešov byl jasně lepší a po zásluze šel do vedení. Inkasovaný gól nás naštěstí probral, dokázali jsme výsledek otočit a díky Kotoučkovi, který chytil v závěru velmi přísnou penaltu, jsme zvítězili," a přidal: „Jsme hrozně rádi, protože šlo o velmi sledované okresní derby a samozřejmě i o první místo. Až na začátek druhého poločasu musím kluky pochválit. V dalším utkání ale musíme vítězství potvrdit a nelítat někde v oblacích, protože ve hře je ještě dost bodů a nic není rozhodnuto."

Branky: 53. Keltner – 69. a 79. Vlasák. Poločas: 0:0.

Benešov: Hrbek – Vosáhlo, Verner, Vacek, Kubálek – Vyhlídal, Shapoval (80. Strnad), Černý, Rezek (70. Martin Chrpa) – Šejstal (65. Marek Chrpa), Keltner.

Vlašim: Kotouček – Habal, M. Cacák, Žirovnický (Švec) – Bělohlávek, Kabát, Z. Janovský, Moudrý, Filip – Rut (Syrvatka), Vlasák.

MLADŠÍ DOROST

BENEŠOV – VLAŠIM 1:2

V prvním poločase byla nebezpečnější Vlašim a po brankách Vlasáka a úniku Breburdy vedla dvoubrankovým rozdílem. Domácí byli zmraženi a nepomohly jim ani standardní situace.

Po přestávce se obraz hry změnil, domácí ihned snížili Jamrichem a vzápětí trefil v „ložence" Brabenec brankáře Gabriela. A jelikož Benešov neproměnil další šance a ani Jeništa na druhé straně sólo, skončil zápas překvapivou a první prohrou Benešova v soutěži.

„Do zápasu jsme vstoupili poněkud nervózně a naše zaspání v obraně potrestal Vlasák. Následně byla hra plná osobních soubojů, my jsme nevyužili standardní situace a Vlašim trestala podruhé Breburdou. Situaci jsme řešili střídáním Vycpálka za Jírů a posunutím Pešty na kraj zálohy. Klukům poté nechybělo odhodlání výsledek ve druhém poločase otočit. Chvíli po přestávce jsme snížili Jamrichem a jen škoda, že vzápětí neproměnil Brabenec stoprocentní šanci. Až do konce se většinou hrálo s velkým nasazením na polovině hostů, ale hra byla kouskovaná. Bohužel jsme nevyrovnali, přestože jsme v závěru zápasu hráli na tři obránce," řekl k derby trenér Benešova Jan Křemen a povzdechl si: „První prohra v soutěži nás velmi mrzí."

Kouč Vlašimi Jiří Hák k derby dodal: „Po výprasku, který nám uštědřil Benešov na podzim ve Vlašimi jsem si uvědomil, že na něj nemáme ani kvalitativně, ani kvantitativně. To se potvrdilo, Benešov měl na soupisce 18 hráčů, my jsme přijeli v jedenácti, na lavičku jsem dodatečně přivezl Jeništu z žáků U15, který také vystřídal zraněného Polyaka. Navíc nám hodně chyběl nemocný špílmachr Cettl. Za daných okolností jsme tedy nemohli hrát s Benešovem nahoru a dolů. Vycházeli jsme z obranného bloku do rychlých protiútoků, a to se vyplatilo. I když podle průběhu zápasu by byla asi spravedlivější remíza, ale na to se ve fotbale nehraje. Musím všechny hráče pochválit za snahu a obětavost," a ještě poznamenal: „Jsme první tým, který velmi dobré mužstvo Benešova porazil, a to ještě na jeho hřišti. Vzhledem k tomu, že mám v Benešově řadu přátel a trenérsky jsem zde 13 let působil, nebudu říkat, že mě výsledek netěší."

Branky: Jamrich – Vlasák, Breburda. Poločas: 0:2.

Benešov: Šach – Zach, Konopiský, Hašek, Hrachovec – Pešta, V. Balata, Vycpálek, Straka – Jamrich, Brabenec. Střídali: Jírů, Janků, Boťa, Kopecký.

Vlašim: Gabriel – Šanda, Švec, Janák, F. Zvára – Polyak (41. Jeništa), Srb, Přitasil, Vlasák – Breburda, Pavouček.