Do mužstva se postupně vracejí vyléčení hráči po zranění, ale hlavně, vedení mužstva přivedlo nové, zajímavé hráče. V brance se zviditelňuje brankář z Vlašimi, Slovák Erik Beník. V poli si diváci museli všimnout dobré práce Rusa Levgena Afanasenka. A v Chrudimi naskočili dva Afričané. Ghaňan Erik Kwame Adjei a Nigeriec Stanley Ibe. Oba naposledy působili v Jirnech, ale okusili si i první ligu v Bohemians Praha. Spolu s nimi rostou i výkony ostatních benešovských hráčů a to jsou aspekty zlepšeného výkonu mužstva.

Můžete se o tom přesvědčit už v sobotu, 24. září, v 10.30, kdy SK Benešov hostí na stadiónu „U Konopiště", jedno z nejlepších mužstev ČFL, v poslední době, SK Zápy! Tento celek, v minulém ročníku, skončil na druhém místě. Oprávněně se v Zápech chvíli těšili na účast v druhé nejvyšší soutěži. Stejně jako prvním Jirnům, ani Zápům, však FAČR postup neumožnil.

V minulém ročníku oba vzájemné zápasy skončily vítězstvím Záp 2:1.

Před začátkem nové soutěže opustili Zápy někteří výborní hráči. Největší ztrátou je odchod bývalého Slávisty, Davida Kalivody. V Zápech se však se ztrátami vyrovnali a vedou si i nyní velmi dobře. V 1. kole prohráli sice doma s Tachovem 1:3, ale už ve 2. kole stejným výsledkem vyhráli v Chrudimi. Doma si pak poradili s Benátkami 2:0 a s Domažlicemi 4:1. V 5. kole prohráli doma s Litoměřickem 0:1, v Dobrovici hráli 2:2 a v minulém kole doma porazili výborný Vltavín 5:3. Po sedmi kolech mají Zápy skóre 17:11 a s 13 body jsou na čtvrtém místě.

Benešov po vítězství 1:0 v Chrudimi má skóre 7:23 a s 8 body je patnáctý.

Vážení přátelé, sami musíte uznat, že toto všechno stojí za to, abyste si v sobotu před obědem udělali čas a spolu s přáteli přišli na fotbalový stadion v Benešově povzbudit domácí v jejich těžkém boji o ligové body.

Přijďte, nebudete litovat a mužstvo vás potřebuje.

Jiří Kotouč, fotbalový hlasatel