Jak se vám líbil trénink s hráči Sokola Postupice?

Trénink hodnotím pozitivně. Přinesli jsme prvky z ligového fotbalu a hráči to do puntíku splnili. S přístupem i s průběhem tréninku jsem tedy velmi spokojený.

Jak vás osobně trénink s hráči bavil?

Zase jsme poznali jiné fotbalisty, jiné lidi i jinou úroveň fotbalu, což hodnotím velice pozitivně.

Postupice jako nováček okresního přeboru nevstřelily první dvě kola ani gól. Neříkali vám hráči, abyste se zaměřil na střelbu?

Ne, to mě neříkali. Kdybych to věděl, tak jsme se na to mohli připravit (směje se). Měli jsme přichystaný trénink, aby to bylo pro hráče zpestření a bavil je. Na nějaké návyky se zakončením, jako náběhy do šestnáctky po centrech, by bylo potřeba víc tréninků. (Pozn. V sobotu již Postupičtí zlomili negativní bilanci jak v bodech, tak gólech, když vyhráli 2:1 nad Chocerady).

Měl jste trénink, ohledně projektu Kopeme za fotbal, ještě v jiném oddílu na Benešovsku?
Ne.

A jinde po Čechách?

To ano. Na Jihlavsku a Olomoucku.

Byl jste tedy asi u třech týmů v projektu. Jak z nich vycházeli kvalitou fotbalisté Postupic?

Již v zápase mě překvapili, jak proti nám hráli. Měli nasazení a vydrželi běhat celý zápas, i když se hrálo 2 x 30 minut. Naši kluci byli docela překvapeni, že jim nedali Postupičtí nic zadarmo, a že jim nemohli sypat góly jeden za druhým. Byl to slušný zápas.

Postupickým chyběli stopeři, tak jste jim půjčili v prvním poločase stopera Gajiče, který se ale prý moc nesnažil, ve druhém poločase to již se Šmídem bylo lepší. Jak jste to viděl vy?

Miichal se určitě snažil víc. (směje se)

Berou od vás hráči jako zpestření, když si můžou zahrát proti okresním týmům?

Myslím, že ano a berou to hodně pozitivně. Ještě se ptali, zda mají dávat góly, naopak nějaký soupeři pustit nebo udělat penaltu. (směje se) S Postupicemi ale byli spokojení s konfrontací s protihráči.

Projekt Gambrinus, Kopeme za fotbal, berete jako součást profesionálního fotbalu?

Určitě. Jenom profesionální fotbal nemůže existovat. Je potřeba, aby bylo víc takových projektů pro děti, což vidím u svého malého syna, nebo amatérské fotbalisty. Doba se změnila a každý honí práci, peníze a dělat něco zadarmo není jednoduché. Chce to obětavost i vůči rodině a za to tyto hráče obdivuji.

S Bohemkou jste v lize čtyřikrát z pěti zápasů „plichtili", kdy už konečně vyhrajete?

Už to potřebujeme. Dokázali jsme bodovat doma i venku, ale už je potřeba vyhrát. Mužstvo se ale hodně změnilo. Máme devět nových hráčů, souhra a další věci, hlavně směrem dopředu, ještě hodně haprují.