BENEŠOV – PÍSEK 2:0

V prvním poločase se hrál vyrovnaný duel, ve kterém si oba týmy byly vědomi vážnosti situace a moc se do útoční nepouštěly. Diváci tak šance neviděli. Až ve 33. minutě přišel pro Benešov dar z nebes, penalta . K její exekuci se postavil Jíša, ale provedl kop špatně a gólman střelu doprostřed lapil. Domácí se následně tlačili více do koncovky, ale Jurošku zpacifikoval brankář Varyš, hlavička Preislera a osamocený Manzia zamířili mimo brankové tyče. Až ve 42. minutě se po průniku do šestnáctky dostal míč k Manziovi a ten z malého vápna otevřel skóre – 1:0.

Ve druhém poločase na hřišti vládli domácí, kteří hosty do šancí nepouštěli, naopak z brejkových situací soupeři zatápěli a Jíšovi po centru Žáka chyběl větší důraz dotlačit míč do sítě. V 58. minutě se radovali benešovští hráči podruhé. Jíša předvedl klasický průnik k brankové čáře, naservíroval míč na malé vápno Čapkovi, jenž snad už poloprázdnou branku nemohl minout – 2:0. Následně mohli domácí skóre navýšit, ale Žák po centru Jíši a sklepnutí Manzii pálil z dobré pozice vedle, Juroška po spolupráci s Čapkem střílel osamocený z šestnáctky nad, stejně se vedlo Preislerovi po průniku Jíši a když v závěru vychytal Turka brankář Varyš, skóre se již nezměnilo.

„Obě mužstva na tom byla stejně, byl to pro ně důležitý zápas a chtěla vyhrát. Celých 90 minut jsme ale byli jednoznačně lepší, a to že jsme vyhráli jen 2:0, jde na vrub naší nekvalitní koncovce a třeba solidarity, aby jsme dohráli akce do prázdné branky. Nedali jsme penaltu a spoustu dalších šancí ještě neproměnili. Ve druhém poločase jsme Písek jasně přehrávali a dominovali na hřišti, což mě těší. Výsledek je pro soupeře ještě přijatelný," řekl po utkání Luboš Zákostelský a dodal: „Ještě máme dva zápasy a doufám, že vybojujeme nějaké body. Chtěl bych, aby hráči převahu zúročili daleko víc, což by bylo pro jejich sebevědomí daleko lepší."

Branky: 42. Manzia, 58. Čapek. Rozhodčí: Kalenda. ŽK: Žák, Čapek – Mach, Sajtl, Basaraba. Diváci: 205. Poločas: 1:0.

Benešov: Capouch – Večera, Hrubý, J. Zákostelský, Preisler – Žák, Hlinka – Jíša (88. Turek), Čapek, Juroška (90. Skopec) – Manzia.