VLAŠIM – VARNSDORF 3:0

První poločas byl v režii Vlašimi. Nebezpečná, tečovaná střela Starého z trestného kopu ještě zasvištěla těsně vedle Porcalovy brány, ale ve 23. minutě se již domácí diváci radovali. Gól zahřál u srdíčka, když centr Suse vyšperkoval Jícha hlavičkou na Hronka, který poslal míč do prázdné branky. Vlašim stále diktovala tempo hry, ale bez větších šancí. Naopak mohlo udeřit na druhé straně, když z první pořádné akce, těsně před odchodem do kabin, pálil Jurča těsně vedle.

„Zápas jsme začali velice dobře, měli převahu, doráželi soupeře, až z toho byl vykulený a dali jsme pěkný gól. Potom to byla spíše válka než fotbal, když ani jeden mančaft nechtěl prohrát," popsal první poločas vlašimský kouč Vlastimil Petržela.

Po přestávce se obraz hry změnil. Domácí se zatáhli do obranné ulity, spoléhali na protiútoky a Varnsdorf se tlačil za vyrovnáním. To mohlo přijít po střele Kouřila, který se ze stopera posunul na hrot, ale pálil jen do boční sítě. Další závary vlašimská obrana s výborným brankářem Chudým uhasila.
„Druhá půle byla přelévanou ve velkém tempu. Soupeř se nás snažil zatlačit, ale vypracovanou šanci neměl. Měl jen závary po nakopávaných míčích, ale Martin Chudý chytající ve vynikající formě, si se vším poradil," popsal tlak Varnsdorfu domácí kouč.

Rytířům se postupem času více otevírala zadní vrátka a z několika pěkných akcí dotáhli dvě až do „kuchyně". „Hráli jsme na brejky a měli neskutečné množství šancí. Nakonec jsme dali dva krásné góly, ale ještě pět jich zahodili. Někdy jsem naštvaný na tréninku, že to chtějí kluci hrát až do kuchyně, ale když to vyjde jako s Varnsdorfem, tak soupeře úplně zesměšní," radoval se Petržela.

Ano i druhý a třetí gól byly oku lahodící. Nejprve krásnou kombinaci Jandy s Putzem zakončoval do poloprázdné brány Sus a v samotném závěru upravil Jícha po zpětné přihrávce na konečných 3:0. V tu chvíli šedesátiletý trenér Petržela zalehl a vystřihl dvacet kliků. „Vsadil jsem se s Honzou Jíchou, který je poctivý kluk a nic nevypustí, ale hodně šancí nepromění, že pokud dá gól, tak udělám dvacet kliků. Tak jsem to musel splnit," odtajnil sázku s úsměvem trenér Petržela a dodal: „Minule jsem musel políbit hřiště."

Po zápase pěl na hráče kouč jen samou chválu. „Na klukách byla v týdnu vidět ještě fyzická únava ze Žižkova, kde se vydali na maximum. Bylo to dost složité je na zápas s Varnsdorfem připravit, ale povedlo se. Udrželi jsme v obraně, která hraje v poslední době dobře, potřetí za sebou nulu a vstřelili tři krásné góly jako přes kopírák. Udělali jsme tak další krok k záchraně," je už Vlastimil Petržela skoro v sedmém nebi.

Branky: 23. Hronek, 80. Sus, 90. Jícha. Rozhodčí: Lerch – Pospíšil, Gallo. ŽK: Simerský, Vebr, Jícha, Putz – Mikinič, Jurča. Diváci: 524. Poločas: 1:0.

Vlašim: Chudý – Petrů, Kryštůfek (86. Hauer), Simerský, Starý – Vebr, Hronek (84. Tenkl) – Sus, Faouzi (63. Putz), Janda – Jícha.

Varnsdorf: Porcal – Kouřil, Zbrožek, Tvaroha, Zieris – Breite, Cana, Rudnickyj (57. Filip), Mikinič (35. Martan) – Jurča (68. Volf), Halbich.