VLAŠIM – MOST 2:1

Vlašim sice získala důležité tři body, ale její hra, hlavně v první půli, měla na těžkém, ale dobře připraveném trávníku ke kráse daleko. Navíc trenér Frýdek avizoval, že má tým problémy s obrannými standardními situacemi, což se ukázalo v plné nahotě hned v 6. minutě, když míč po rohovém kopu líznul hlavou na první tyči Novotný a balón zaplul do domácí sítě. „Ať jsme se připravovali na standardní situace, jak jsme mohli, tak jsme hned z první dostali gól," kroutil hlavou Frýdek, k čemuž dodal i kouč Mostu: „Věděli jsme o problémech Vlašimi se standardkami. Jednu jsme proměnili, ale ostatní rozehráli hůře a nedokázali je využít."

Po brance se až do konce zápase spíše bojovalo uprostřed hřiště a šance nepřicházely. Vlašim se přesto do jedné dostala a hned ji proměnila, když rychlý přechod do útoku a centr Putze zakončil do sítě z hranice penalty Vyhnal. „Měli jsme stoprocentní úspěšnost. Na podzim jsme měli pět nebo šest šancí a nedali je, teď jsme měli jednu a hned jí proměnili," měl radost Frýdek.

Po přestávce se sice hra rytířů zpod Blaníka zlepšila, ale vše směřovalo k remíze. Jenže nejprve velkou šanci neproměnil střídající Wojnar, jenž z malého vápna po přihrávce Průchy mířil do brankáře, na druhé straně vyzkoušel Němec kvality Tomy. Poté již přišla 79. minuta a rozhodnutí zápasu z penalty. Závěrečný tlak vyrovnání Mostu nepřinesl.

„Vyhrál šťastnější mančaft," zářil po utkání Frýdek a zhodnotil zápas: „Bylo vidět, že se hrálo o šest bodů, hodně opatrně a většinou mezi vápny. Po gólu na nás padla deka, přesto se nám se z jediné šance podařilo vyrovnat. Ve druhém poločase pokračoval boj uprostřed hřiště, ale my jsme zlepšili pohyb, měli odražené balóny a nakonec šťastně vyhráli. Tři body jsou pro nás hrozně důležité."

Kouč Mostu Michal Zach byl po utkání smutný. „Byl to bojovný zápas, kterému by slušela remíza. Začali jsme dobře a dali branku po standardní situaci. Pak se domácí začali prosazovat nakopávanými míči a vyrovnali. Ve druhém poločase byla hra celkem vyrovnaná a zápas rozhodla penalta."

Branky: 32. Vyhnal, 79. Petrů (z PK) – 6. Novotný. Rozhodčí: Orel – Kříž, Hock. ŽK: Petrů – Vojta, Lafrance. Diváci: 458. Poločas: 1:1.

Vlašim: Toma – Vebr, Petrů, Kropík, Sudek – Putz (74. Jeřábek), Křeček, Pokorný (61. Wojnar), Průcha – Vyhnal – Jícha (88. Klán).

Most: Belaň – Běloušek, Novotný (82. Osumanu), Žižka, Řehák – Lafrance – Vojta, Kotlan (71. Němec), Rosendo, Mujagič (85. Štefko) – Musiol.