POŘÍČÍ NAD SÁZ. – JÍLOVÉ 3:0

První poločas se stal one van show domácího středopolaře Petra Havlíčka, jenže nastřílel mezi 27. až 42. minutou hattrick do sítě lídra tabulky. „První gól jsem vstřelil po narážečce s Pavel Šimáčkem, dal jsem si míč z jednoho doteku mezi stopery a poté poslal míč podél gólmana do sítě. Druhý gól byl z penalty, což bylo jednoduché a jsem rád, že mi jí Šimi vždy připraví. Třetí gól mi připravil Martin Hašek a to potom stačí běžet a mít v noze prkýnko a padne to tam," smál se nastínil svoje gólové příspěvky Petr Havlíček, jehož to byl první hattrick v mužích, který prý nemá čas oslavit, ale svým svěřencům se jako trenér ve Spartě Praha U17 určitě pochlubí.

Třetí gól byl exkluzívní, kdy po trestném kopu Haška trefil míč ze vzduchu na levé straně pravou nohou holení a přehodil z úhlu překvapeného Kruliše. Jinak se v první půli hrál vyrovnaný fotbal, ve kterém Poříčí perfektně bránilo a brankář Kumšta nemusel řešit ani jednu šanci hostů. Největším nebezpečím byl trestný kop exligisty Jiřího Novotného těsně nad, na druhé straně ještě prověřil Kruliše J. Stibůrek.

Po přestávce mělo sice Jílové více míč na svých kopačkách, ale do vyložené příležitosti se nedostalo. Hostující hráči byli podrážděni, což vyvrcholilo vyloučením Vostárka v 81. minutě po kose na Trpišovského. Domácí podnikali brejky, ale J. Stibůrek ani uzdravený J. Páv skóre nezměnili.

„Hráli jsme zodpovědně zezadu a v první půli, kdy jsme měli ještě dost sil, jsme hodně hosty zlobili, z čehož vyplynuly tři góly. Ve druhé půli nás již soupeř přitlačil, ale my jsme byli vzadu perfektně na něj připraveni a jednoduché nakopnuté balóny za obranu jsme skvěle ubránili a do ničeho ho nepustili. Hosté se na hřišti zbytečně rozčilovali, protože až na dvě až tři sporné situace, neměli proč. Vyhráli jsme zaslouženě," zhodnotil utkání hrdina zápasu Petr Havlíček.

Branky: 27., 34. (z PK) a 42. Havlíček. Rozhodčí: Mansour. ŽK: 2:4. ČK: 81. Vostárek (J). Diváci: 70. Poločas: 3:0.

Poříčí nad Sázavou: Kumšta – Křivohlavý, Šrom (73. Vojta), Kyselka, Šindelář – J. Stibůrek (62. Pavlečko), Hašek, Havlíček, Pohorský (86. J. Páv) – Trpišovský (82. Vlček), Šimáček (87. M. Stibůrek).