1. Jak se mužstvo připravovalo na novou sezonu?

2. Kdo přišel a odešel z kádru?

3. Cíl do sezony?

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou, nový hrající trenér Zdeněk Šrom

1. Příprava začala koncem července a hráči chodili na tréninky v rámci možností. Sehráli jsme dvě kola Krušovického poháru (Hvozdnice 4:3 a Louňovice 0:2), porazili Popovice 9:0 a prohráli s béčkem Benešova 2:3 a v generálce s Miřeticemi 2:4.

2. Do mužstva přišli Petr Havlíček a Roman Křivohlavý z Benešova a do týmu se více začlenili dorostenci. Neodešel nikdo. Dlouhodobě zranění jsou Jakub Trpišovský a Radek Říha.

3. Chceme hrát v popředí tabulky.  Jiný cíl ani po loňském vítězství ve skupině mít nemůžeme.

Sokol Nespeky, nový trenér Petr Vorlíček

1. Příprava probíhala klasicky a s klukama jsme se poznával. Někdy jsme ale měli problém na zápasy dát mužstvo dohromady, ale během sezony se to snad srovná. Prohráli jsme v Krušovickém poháru s Louňovicemi až na penalty, na domácím turnaji jsme byli druzí a vyhráli jsme s béčkem Kunic 4:3, Kamenicí 4:2 a Radotínem 4:2.

2. Do mužstva přišli Dixa a Kučera z Kostelce u Křížků a Marušák z Říčan. Odešli Maršoun do Pyšel, Kadlec do Václavic, Kalenda se vrátil do Senohrab a Doubkovi skončilo hostování, zraněný je Sisel z kolenem a Cháb si natáhl sval.

3. Odešli ofenzivní hráči, přesto doufám, že mužstvo dobře složíme a budeme se pohybovat v horní části tabulky.

Sokol Teplýšovice, nový hrající trenér Milan Ottl

1. Z docházkou na tréninky i na přípravné zápasy jsem byl spokojený, vždy nás bylo patnáct nebo šestnáct. Výkony v zápasech byly někdy lepší a někdy horší. Porazili jsme Týnec nad Sázavou 4:2 a Zbraslav B 9:1 a prohráli s béčkem Benešova 2:3.

2. Přišel k nám brankář Tomáš Babka z Bílkovic a Pavel Chomát z Benešova, který se ale zranil a moc toho nenatrénoval. Jeho bratr Petr si se Zbraslaví zvrtnul kotník, ale doufám, že se do mistráku dá dohromady. Začal s námi chodit Standa Škvor z béčka. Odešel brankář Kohoutek do Bystřice.

3. Chceme se pohybovat v tabulce do pátého místa a hrát fotbal, který by se líbil divákům.

Sokol Kondrac, Jiří Janouš mladší

1. Opět jsme v přípravě řešili nadprůměrnou neúčast hráčů. Na druhou stranu, dostali alespoň příležitost všichni hráči v kádru. V Krušovickém poháru jsme vysoko porazili Chotýšany 13:0 a následně prohráli s Jílovým 2:6, na turnaji v Mezně jsme prohráli se Sezimovým Ústím 0:4 a porazili Votice B 6:2, remizovali jsme s Vrchotovými Janovicemi a Chocerady shodně 4:4 a v generálce porazili Jankov 4:3.

2. Z Chotýšan se vrátil Mleziva, na hostování přišli Lukáš Petrů z Vlašimi a Jakub Kučera z Motorletu, z béčka se začlenili do áčka Pavel Šanda a David Kubát, po zranění se jeví dobře Ondra Nedvěd. Do Zdislavic se vrátil Müller a do Miřetic Přitasil.

3. Chtěli bychom se pohybovat v horní polovině tabulky, protože oproti loňské sezoně jsme silnější. Skutečné zrcadlo nám ale nastaví až soutěž.

Sokol Chotýšany, nový trenér Pavel Stojan

1. Moc jsme toho nenatrénovali, hráči moc nechodili ani na zápasy, a tak příprava určitě nebyla podle mých představ. Prohráli jsme na domácím turnaji s Kondrací 0:13 a Struhařovem 0:4, remizovali s Divišovem 3:3 a vyhráli s béčkem Struhařova 3:0.

2. Odešli Jiří Kamarýt do Miřetic, Petr Šindelář do Václavic, Miroslav Hanuš - konec kariéry, Jiří Mleziva do Kondrace a Jiří Hampešt do Maršovic. Přišli Jiří Žovinec a Michal Zeman z Vlašimi, z hostování z Jírovic se vrátil Jiří Pazdera a Jaroslav Sysel s Robertem Žarneckim z dorostu Struhařova. V jednání jsou Špička a Rytina. Škoda, že nevyšel příchod Müllera ze Zdislavic a Kopečka z Louňovic, o kterém jsem přesvědčen, že je nejlepším předstoperem na okrese. Ještě bych chtěl tým posílit hlavně ve středové řadě zkušenými hráči.

3. Cíl je jednoznačný – záchrana.

Jiskra Struhařov, nováček, trenér Vladimír Pohunek

1. Příprava probíhala standardně a s přístupem kluků, kterých chodilo okolo čtrnácti, jsem spokojený. Na druhou stranu, hráči, kteří začali později trénovat a hrát, tak to na nich bylo znát. Byli jsme třetí na turnaji v Chotýšanech, kde jsme prohráli s Voticemi 0:2 a vyhráli s domácími 4:0, potom jsme porazili Divišov 3:0, prohráli jsme ve Vrchotových Janovicích 3:4 a generálku v Maršovicích 0:2.

2. Přišel Hanibal z Ostředka a z Týnce se vrátil Lacina. Neodešel nikdo.

3. Jako nováček máme cíl se udržet. Chceme chytit začátek a pohybovat se okolo osmého až desátého místa.

Sokol Zdislavice, nový trenér František Heřmánek

1. S přípravou jsme začali 25. července a na tréninky v průměru chodilo dvanáct hráčů. Sehráli jsme čtyři zápasy, ve kterých jsme porazili Olbramovice 7:0, Kácov  4:2, Košetice 9:1 a remizovali s Dolními Kralovicemi 3:3, když se zápas nedohrál pro průtrž mračen. Kluci pracovali dobře a makali na sobě.

2. Přišel Vobecký z Trhového Štěpánova, vrátil se Müller z Kondrace a Hejný z vlašimského dorostu. Po zranění začíná trénovat Pavel Žák. Odešel Doležal a Tomáš Bouček asi skončil.

3. Naším cílem je udržet I. B třídu.

SK Marila Votice, trenér Ivan Pihávek

1. Po zrušení divizního mužstva došlo v I. B třídě k realizačnímu rozšíření kádru, poněvadž se do trénování zapojili i hráči, kteří v minulé době neměli čas na tréninky kvůli práci nebo škole, což je pozitivní. Přípravu jsme začínali zhruba před měsícem a čtvrt, když jsme dávali dohromady mužstva a řekli hráčům, jak to bude ve Voticích dál fungovat. Jinak byla příprava na úrovni I. B třídy.  Hráči chodili na tréninky v rámci možností, byli limitováni prací nebo předem zaplacenými dovolenými. Zúčastnili jsme se několika turnajů, kde se nám poměrně dařilo a dostali šanci i mladí kluci vyšlí z dorostu. U většiny hráčů je vidět znatelný nárůst trénovanosti a herního projevu. Trénujeme společně s béčkem a v pátek na tréninku hráčům řekneme, kdo pojede s béčkem a kdo s áčkem. Každopádně chceme, aby byli kluci maximálně vytíženi.

2. Do bývalého B týmu se připojili kmenový hráči již zrušeného divizního A mužstva Viskup, Bareš a Čupr. S fotbalem prozatím skončil   Venca Houška, kvůli uzavření náročného studia záchranáře. Zlomené ruce z turnajů si léčí Dušátko, Štork a Říha.

3. Chceme hrát na špičce tabulky. Byli jsme ale teď přesunuti do příbramské skupiny, která má svojí kvalitu. Mužstva jako například Březnice, Tuchlovice, Rožmitál, Podlesí nebo a Hořovicko jsou zásobována kluky z příbramského dorostu, kteří se neuplatní ve vyšších soutěžích,  a ta nám určitě nedají nic zadarmo. Na druhou stranu mi budou chybět derby z benešovské skupiny.

Sokol Maršovice, trenér Jaroslav Žížala

1. Postoupili jsme do I. B třídy z třetího místa v okrese, takže se v létě muselo hlavně pracovat na fyzické kondici, abychom nedělali ve vyšší soutěži ostudu. Na tréninky chodilo hráčů poměrně dost a jejich přístup byl dobrý. V přípravných zápasech se nám výsledkově dařilo až nad očekávání. Odehráli jsme pět zápasů. Sice jsme začali prohrou s Kozlovnou Ládi Vízka při maršovických oslavách, ale pak jsme vyhráli v Popovicích 2:0, s FC Jesenice 5:2, v Dobřejovicích 6:1 a v generálce se Struhařovem 2:0. Hráli jsme poměrně slušně, i když by se nedostatky našly, ale až I. B třída nám ukáže, jak jsme na tom.

2.  Pohyby v kádru byly minimální. Vrátil se sice Hampešt z Chotýšan, ale ihned si poranil přední křížové vazy a půjde s kolenem na operaci. Vrátil se Dráb, ale moc toho nenatrénoval a získali jsme druhého brankáře Pechače, který skončil v benešovském dorostu. Ještě bychom chtěli posílit mužstvo v útoku, kde máme jen dva hráče. Neodešel nikdo. Po zranění stehenního přitahovače se dává dohromady Michal Hašek.

3. Pokusíme se atraktivním fotbalem v Maršovicích I. B třídu zachránit. Velkou neznámou jsou ale mužstva v příbramské skupině, která znám méně než týmy v benešovské skupině.

Sokol Sedlec-Prčice, trenér Miroslav Rybka

1. Příprava probíhala jako asi u všech mužstev v těchto soutěžích. Na tréninky chodilo v průměru deset lidí a v podstatě jsme neodehráli ani jeden přípravný zápas v sestavě, kterou bych si představoval. V generálce mi například chybělo pět lidí. Na první mistrák do Březnice by jsme snad kromě Boušky, který je na dovolené a zraněného Marcela Noska, měli být kompletní. S úzkým kádrem jsme odehráli šest přípravných zápasů, dva jsme vyhráli, jednou remizovali a třikrát prohráli.

2. Přišel Bouška z Poříčí nad Sázavou a Prchlík se vrátil z Vrchotových Janovic. Odešel Milan Nousek. Zranění jsou Marcel Nousek a Müller. Velkým plusem je návrat po nemoci kapitána a tahouna mužstva Michala Davídka.

3. Cílem je hrát, tak, aby jsme měli šanci na jaře bojovat o postup. Pokud se tak nestane, tak v zimě v Sedlci-Prčici skončím.